EVLİLİK HAYATI

Evlilikte Kavgalar Neden Çıkar?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 22.02.2013

Evlilikte Kavgalar Neden Çıkar

Eşler arasında kimi zaman stresliyken tek bir “sen” mesajı ya da zehirli bir dille yapılan ufacık bir yorumdahi bir anlaşmazlığa yol açabilir. Peki ama çiftleri çatışmalara sürükleyen sürecin başlangıcı ne? Çiftler arasında yetersiz diyaloğun sıklıkla çatışmalara neden olduğunu söyleyen ilişki uzmanlarından işte çarpıcı açıklamalar.

Unutmayın, Kuru Ot Çabuk Tutuşur

Evlilikteki kavgaların çoğu fikir ayrılıklarından değil, yetersiz diyalog becerilerinden, çabuk öfkelenmekten, ateşli konulardan ya da düşünme yeteneğinin az olmasından ortaya çıkar. Anlaşmazlıkların çoğu, temel iletişim becerilerinden yoksun olunduğunda ortaya çıkar.

Kırılgan Bir Yapınız Varsa Eşinizle Daha Fazla Çatışma Yaşayabilirsiniz

Eğer duygusal açıdan kırılgan bir insansanız, ufak tefek iletişim bozuklukları her an bir anlaşmazlığa neden olabilir. Yine, biriniz çok yorgun ya da herhangi bir konuda stresliyken tek bir “sen” mesajı ya da zehirli bir dille yapılan ufacık bir yorum da bir anlaşmazlığa yol açabilir.

Evlilikte Kavgalar Neden Çıkar

Ne Yapmalı?

Daha önce geçirilen bir depresyon, kronikleşmiş bir öfke ya da travma bir insanın sinir sisteminin aşırı duyarlı olmasına neden olabilir.

Eğer birinizden biri duygusal açıdan aşırı kırılgansa ya da çabuk parlıyorsa uygun bir ilaç tedavisi ya da psikolojik konularda alınacak bir danışmanlık hizmeti çok şeyi değiştirebilir.

Konular :