ÇOCUK EĞİTİMİ

Çocuklara Özel 2014 Yaz Okulları ve Kampları

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 17.06.2014 - Güncelleme : 14.07.2022

Cocuklara Ozel 2014 Yaz Okulları ve Kamplari

Yaz okulları çocukların liderlik, özgüven ve yaratıcılıklarını geliştirir, grup içerisinde iletişimlerini ve ekip çalışmalarını güçlendirir. Ayrıca çocuklarınvizyonunu ve ufuk açısını genişletir. Üstelik çocuklar hiçbir zaman unutamayacakları bir tatil tecrübesine sahip olurlar.Yaz okullarının faydalarından bu kadar bahsetmişken şimdi de gelelim 2014 yazına özel okul ve kampların programlarına.

İşte birbirinden eğitici, eğlenceli yaz okulu ve kamplarının listesi.

2014 Yaz Okullarının Listesi

1) Ataşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları

Ataşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları’na kayıtlar başladı. Futbol, Basketbol, Voleybol, Tekvando, Jimnastik, Yüzme ve Tenis dallarında düzenlenen ücretsiz Yaz Spor Okulları'na kayıt yaptırmak isteyen Ataşehirli aileler, başvurularını; Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’ne, Küçükbakkalköy Hizmet Birimi’ne, Yenişehir Hizmet Birimi’ne ve Aşıkveysel Ataevi’ne yapabilirler.

16 Haziran haftasında başlayacak ve hafta içi günlerde devam edecek Yaz Spor Okulları’na; Futbol ve Basketbolda 7-13, Voleybol ve Tekvandoda 6-13, Jimnastikte 5-10, Yüzmede 4-13 ve Teniste de 8-13 yaşları arasındaki çocuklar katılabilecek.

Yaş grubu: 5- 13 yaş
Katılım bedeli: Ücretsiz
İletişim: (0216) 570 50 00

--------------------------------------------------------------------------------

2) Geleceğin Yıldızları "Summer City Kamp"

Geleceğin Yıldızları, 22 farklı programla dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’den çocuklara ve gençlere birçok kamp programı sunuyor. Geleceğin Yıldızları; TED İstanbul Koleji kampüsünde 5-12 yaşa özel düzenlediği “Summer City Camp” ile hafta içi gündüz (09:00-16:30) programları ile dostluğun yanında eğitim ve gelişimi destekliyor. Yabancı eğitmenler ile İngilizce, spor, sanat ve doğa aktivitlerinin iç içe olduğu Summer City Camp, çocukların hayallerini gerçekleştirmek üzere tasarlanan programları ile çocukları hem mutlu ediyor, hem de cesaretlendiriyor.

Her ayrıntının çocukları daha çok hayal etmeye teşvik etmek için planlandığı bu kamp, kendini henüz yatılı kampa hazır hissetmeyen veya yazın bir bölümünü İstanbul’da geçirmek durumunda olan 5-12 yaş grubu çocuklar için bir yaz okulu değil; eğitim ve gelişim programlarından, eğlenceye ve kurulacak dostluklara kadar kampçılık ruhunu şehirde yaşatan gerçek bir yaz kampı. Üstelik bu kampa ailelerin kendi yaz programlarına göre 2’şer haftalık dönemler halinde kayıt yaptırabiliyor.

Yaş grubu: 5 - 12 yaş
Tarih: 23 Haziran - 22 Ağustos arasında 2'şer haftalık dönemler
Katılım bedeli: 2 haftalık her bir dönemin bedeli 1.495 TL (KDV Dahil)
Yer: TED İstanbul Koleji Kampusu
İletişim: (0216) 345 81 00

--------------------------------------------------------------------------------

3) MY GYM Akatlar Yaz Kampı

MY GYM Akatlar'ın çocuklar için düzenlediği yaz kampı programında "Doğada Yaşam", "Kültür Sanat", "Eğlence ve Oyun" ve "Spor Dersleri" başlıkları altında birbirinden eğlenceli ve öğretici aktiviteler yer alıyor. Aktiviteler, 3-4 yaş ve 5-8 yaş olmak üzere 2 farklı yaş grubuna hitap edecek şekilde düzenleniyor.

Yaş grubu: 3 - 8 yaş
Tarih: 16 Haziran - 12 Eylül tarihleri arasında 2'şer haftalık dönemler

Katılım bedeli:

Dönem fiyatları:

5 Tam gün 1650 TL
3 Tam

gün 1300 TL
3 Yarım gün 1200 TL
5 Yarım gün 1400 TL

Haftalık fiyatlar:

5 Tam gün 800 TL
3 Tam gün 600 TL
3 Yarım gün 500 TL
5 Yarım gün 700 TL

Yer:

MY GYM Akatlar
İletişim: (0212)
351 77 27

--------------------------------------------------------------------------------

4) Beşiktaş Belediyesi Yaz Okulu

Beşiktaş’ta yaşayan çocukların yaz tatillerini değerlendirebilecekleri ücretsiz yaz kursu için ön kayıtlar, 2 -16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Her çocuk bir sosyal, bir spor branşı olmak üzere 2 branşa kadar kursa kayıt olabilecek. Yaz Okulu için her sene olduğu gibi kültür merkezlerindeki derslikler, parklardaki spor alanları ve ilçedeki okulların kapalı spor salonları kullanılacak.

Sosyal branşlarında yüzme, drama, bale, jimnastik, gitar, bağlama, resim, satranç ve İngilizce; Spor branşlarında ise basketbol, voleybol, futbol ve tenis yer alacak.

Yaş grubu: 6 - 14 yaş
Tarih: 24 Haziran - 5 Eylül
Katılım bedeli: Ücretsiz
İletişim: 444 44 55

--------------------------------------------------------------------------------

5) PG Sports Yaz Okulu

PG Sports, özel eğitime ihtiyacı olan 3-20 yaş arası otizm, down sendromu, zihinsel engelli, hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı olan çocuklar için; spor, sanat, işitsel bütünleme, dikkat geliştirme, duyusal bütünleme konsepti içinde yoğunlaştırılmış spor ve aktivite programı ile çocukların yaşam kalitesini arttırıyor.

Spor antrenörleri ve özel eğitim uzmanları eşliğinde 3 kişilik gruplar halinde özel programları, dönemlik 300 TL’lik fiyatlarla sunulan PG Sports’ta yaz spor okulları dönemleri; 1. Dönem (14 Haziran – 5 Temmuz), 2. Dönem (12 Temmuz – 2 Ağustos ), 3. Dönem (09 Ağustos – 06 Eylül ) tarihlerini kapsıyor.

Yaş grubu: 3 - 20 yaş
Tarih: 14 Haziran - 6 Eylül tarihleri arasında 3'er haftalık dönemler
Katılım bedeli: Dönem ücreti 300 TL. (2 dönem kayıt indirimi yüzde 10, 3 dönem kayıt indirimi yüzde 15)
Yer: PG Sports
İletişim: (0216) 383 28 63

--------------------------------------------------------------------------------

6) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yaz Okulu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve binlerce çocuğun çeşitli spor branşlarında eğitim aldığı yaz spor okullarının kayıt işlemleri başladı. Diyarbakır'da ikamet eden 8-15 yaş arasındaki çocukların yaz tatilini daha verimli şekilde geçirmeleri amacıyla düzenlenen yaz okulunda; futbol, voleybol, basketbol, satranç, masa tenisi, kort tenisi, tekvando ve halk oyunları gibi branşlar faaliyet gösterecek.

Yaş grubu: 8 - 15 yaş
Tarih: 1 Temmuz - 31 AğustosKatılım bedeli: Ücretsiz
İletişim: (0412) 229 48 80
------------------------------------------------------------------------

7) İstanbul Drama Sanat Akademisi "Yaratıcılık ve Sinema Yaz Okulu"

İstanbul Drama Sanat Akademisi'nin, usta sanatçı Alya Algan yönetiminde düzenleyeceği 2 haftalık "Yaratıcılık ve Sinema Yaz Okulu", 4 ana atölye başlığı altında toplanıyor: "Beden Atölyeleri", "Yaratıcı Drama Atölyeleri", "Sanat ve Müzik Atölyeleri", "Sinema ve Oyunculuk Atölyeleri".

Yaş grubu: 5 - 16 yaş
Tarih: 23 Haziran-4 Temmuz / 7 Temmuz-18 Temmuz
Katılım bedeli: 2 haftalık ücret 900 TL + KDV
Yer: İstanbul Drama Sanat Akademisi
İletişim: (0212) 662 02 36

--------------------------------------------------------------------------------

8) Beyoğlu Belediyesi Yaz Spor Okulları

7 – 14 yaş aralığındaki çocuklara sporu sevdirmek, bedensel ve zihinsel gelişimlerine destek olmak için açılan Yaz Spor Okulları’nda, yelken, futbol, basketbol, voleybol ve yüzme branşlarında dersler verilecek. Okulların kapanmasıyla başlayacak olan Yaz Okulları’nda çocuklara uzman eğitmenler eşlik edecek.

Basketbol ve Voleybol dersleri, Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda, Yelken dersleri Beyoğlu Belediyesi Hasköy Yelken Kulübü’nde, Futbol dersleri Beyoğlu Belediyesi’ne ait Sütlüce ve Piyalepaşa Spor Tesisleri’nde ve Cinderesi Parkı’nda, Yüzme dersleri ise Büyükşehir Belediyesi’ne ait Şişhane Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılacak.

Yaş grubu: 7 -14 yaş
Tarih: 16 HaziranKatılım bedeli: Ücretsiz
İletişim: 444 0 160

--------------------------------------------------------------------------------

9) Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları

Konya'nın merkez Selçuklu Belediyesi Yaz Spor Okulları, bu yıl 11 branşta 15 farklı merkezde eğitim verecek. 23 Haziran tarihine kadar kayıt yaptırılabilecek Yaz Spor Okulları'nda basketbol, futbol, voleybol, hentbol, cimnastik, tekvando, karete, wushu, judo, kick-boks ve güreş branşlarında faaliyet gösterilecek.

Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü tarafından yapılan planlamada; futbol eğitimleri Selçuklu Belediye Stadı, Dumlupınar Stadı, Şehit Muharrem Samur Stadı, Beşyüzevler Bağlarbaşı Spor Salonu yanı, Sancak Spor Salonu yanı ve Piri Reis Parkı'nda verilecek. Basketbol eğitimleri, Uluslararası Spor Salonu, Yenikent Spor Salonu, Yazır Spor Salonu, Şehit Rıdvan Adam Spor Salonu, Beşyüzevler Bağlarbaşı Spor Salonu'nda; voleybol eğitimleri, Yazır Spor Salonu ile Şehit Rıdvan Adam Spor Salonu'nda; jimnastik eğitimleri ise Uluslararası Spor Salonu ve Sancak Spor Salonu'nda verilecek. Tekvando, wushu, karate, judo, kick-boks ve güreş branşlarında eğitimler ise, Uluslararası Spor Salonu'nda verilecek.

Yaş grubu: 7 - 15 yaş
Tarih: 23 Haziran - 5 Eylül
Katılım bedeli: Ücretsiz
İletişim: 248 00 43

--------------------------------------------------------------------------------

10) Galatasaray Spor Okulları "Yaz Okulu"

Galatasaray Spor Okulları Bahçelievler Şubesi tarafından İstanbul-Avrupa yakasında ilk kez düzenlenecek olan Galatasaray Yaz Okulu kayıtlarına başladı. 4-15 yaş aralığında kategorilere ayrılmış gruplar ile Basketbol, Voleybol, Yüzme, İngilizce ana branşları: Sanatsal ve Eğitsel aktivitleri; Müze ve Tarihi yer gezileri ile dopdolu bir program sürecek.

Yaz boyunca 4 dönemden oluşacak yaz okulu aktiviteleri donanımlı, hijyenik tesislerde gerçekleşecek. Yüzme dersleri; Ataköy Olimpik Yüzme Havuzu'nda yapılacak. Diğer sportif, sanatsal ve eğitsel aktiviteler Bahçelievler Aydın Doğan Ticaret Meslek Lisesi Spor Salonu ve Tesisleri'nde gerçekleşecek.

Veliler zaman planlamaları ve tercihlerine göre tam gün veya yarım gün yaz okulu opsiyonları ile kayıt yapabilecekleri gibi, sadece basketbol, voleybol, yüzme ana branş kayıtlarıda yapabilecekler.

Yaş grubu: 4 - 14 yaş
Tarih: 16 Haziran-4 Temmuz / 7 Temmuz-25 Temmuz / 4 Ağustos-22 Ağustos / 25 Ağustos-12 Eylül
Katılım bedeli:
Tam dönem 990 TL
Yarım dönem 590 TL
Branş dersleri 200 TL (Yüzde 15 kardeş indirimi uygulanacak)
İletişim: 0532 650 45 51

--------------------------------------------------------------------------------

Cocuklara Ozel 2014 Yaz Okulları ve Kamplari

11) Bahçelievler Belediyesi Yaz Spor Okulu

Bahçelievler Belediyesi'nin 7-14 yaş grubu çocuklara yönelik olarak düzenlediği Yaz Okulu için kayıtlar 13 Haziran tarihine kadar devam ediyor. Sportif ve Kültürel faaliyetlerden oluşan Yaz Okulu'nda Basketbol, Voleybol, İngilizce, Satranç, Yüzme ve Tiyatro branşları yer alıyor.

Yaz Okulu eğitimleri, Bülent Ecevit Ortaokulu, Siyavuşpaşa Spor Kompleksi, Kumport Ortaokulu, Erguvan İlkokulu, Behiye Dr. Nevhiz Işıl İlkokulu Kapalı Spor Salonları'nda gerçekleşecek.

Yaş grubu: 7 - 14 yaş
Tarih: 16 Haziran - 18 Temmuz
Katılım bedeli: Ücretsiz
İletişim: (0212) 484 38 21 - (0212
) 503 67 45

--------------------------------------------------------------------------------

12) KidzMondo Yaz Kampı

Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo, 7-11 yaş arası çocuklar için yaz tatilinde unutulmayacak bir fırsat sunuyor. KidzMondo yaz kampında çocuklar gönüllerinden geçen mesleği hem keşfedecek, hem uygulayacak, hem de eğitimlerini birbirinden renkli oyunlarla süsleyecekler.

Yaş grubu: 7 - 11 yaş
Tarih: 23 Haziran-25 Temmuz
Katılım bedeli
: Bilgi alınız.
Yer: KidzMondo
İletişim: (0212) 348 10 00

--------------------------------------------------------------------------------

13) Koç Üniversitesi "English Language Center for Kids" Yaz Programı

16 Haziran'da başlayacak olan Koç Üniversitesi English Language Center for Kids Yaz Programı, 2 farklı yaş grubuna yönelik olarak düzenlenecek. 4-11 yaş grubu için hazırlanan "ELC For Kids" programında, çocuklar hafta içi her gün birbirinden eğlenceli ve aktif atölyelere katılarak, burada gün boyu İngilizce konuşuyor ve kendilerini özgürce ifade etmeye alışıyorlar.

11-14 yaş grubu için hazırlanan "Yatılı Yaz Programı"nda ise çocuklar, sabahları yoğun İngilizce pratigi çalışmaları yapıyor. Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampusu öğrenci yurtlarında 3 hafta boyunca konaklayarak, sabahtan öğlene kadar İngilizce okuma, konuşma ve anlama üzerine aktivitelere katılan çocuklar, öğleden sonraları da çeşitli etkinliklere katılıyorlar. Kamp ve eğlencelerin de yapıldığı bu program, her düzeyde İngilizce konuşan öğrencilere açık olup, seviye belirlemesi yapılmıyor.

Yaş grubu: 4 - 11 yaş / 11 - 14 yaş
Tarih: 16 Haziran - 4 Temmuz / 4 Ağustos - 22 Ağustos
Katılım bedeli:
ELC For Kids / 3 haftalık katılım 3 bin 250 TL.
Yatılı Yaz Programı / 3 haftalık katılım 3 bin 850 TL.
Yer: Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampusu
İletişim: (0212) 338 15 00

--------------------------------------------------------------------------------

14) Helen O' Grady Akademisi Yaz Okulu

Helen O'Grady Drama Akademisi'nin hazırlamış olduğu Yaz Okulu programında, İngilizce drama derslerinin yanı sıra, kendi alanlarında uzman olan öğretmenler tarafından verilecek müzik ve pantomim dersleri yer alıyor. Yaz Okulu'nda çocuklar, okulun son gününde sergilenecek oyun üzerinde çalışacak, bazı kostüm ve aksesuarlarını da kendileri hazırlayacaklar.

Yaz Okulu, 2 dönemden oluşacak ve bir dönem 2 hafta sürecek. (Haftada 5 gün, toplam 10 gün, günde 4 saat, toplam 40 saat). Dersler 10:00-14:00 arasında İngilizce olarak yapılacak. Gerekli durumlarda Türkçe kullanılacak. Kayıt için son tarih 23 Haziran.

Yaş grubu: 6 - 12 yaş
Tarih: 14 Temmuz - 25 Temmuz / 25 Ağustos - 4 Eylül
Katılım bedeli: Bir dönem 600 TL
Yer: Etiler Dans Akademik Bale Stüdyosu
İletişim: (0212) 332 10 02

--------------------------------------------------------------------------------

15) Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı (TÜZDEV) Yaz Okulu

TÜZDEV, kısa ama yoğun Yaz Okulu programı ile, eğitim çağındaki çocukların yaz aylarında eğlenmek ve dinlenmenin yanı sıra ruh ve beden sağlığı, zihinsel gelişim, bilinşsel süreçlerin geliştirilmesi, eleştirel ve yaratıcı düşünme, dil gelişimi, yabancı dilde yetkinlik, sosyal gelişim, liderlik, empati ve iletişim becerileri gibi alanlarda gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor. Bu amaçla yola çıkan TÜZDEV'in bu yılki programında, "Akademik Program" başlığı altında: Düşünme Becerileri ve Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi, Yaratıcı Düşünme Atölyesi, Bilim Atölyesi, Zeka Atölyesi, Kriptoloji Atölyesi, Yaratıcı Drama, Liderlik ve Yabancı Dil (İngilizce-Almanca) alt başlıkları yer alıyor. Spor ve Açık Hava Etkinlikleri'nde ise, Yüzme, Buz Pateni, Basketbol ve Okçuluk mevcut.

Yaş grubu: 7 - 14 yaş
Tarih: 23 Haziran - 4 Temmuz / 4 Ağustos - 15 Ağustos
Katılım bedeli: Bir dönem 850 TL+KDV
Yer: Türkiye Üstün Zekalı ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı
İletişim: (0216) 335 01 60/61

--------------------------------------------------------------------------------

16) Eyüp Belediyesi Yaz Okulu

Eyüp Belediyesi'nin 7-14 yaş grubundaki çocuklar için hazırladığı hazırladığı Yaz Okulu programında; Futbol, Voleybol, Basketbol, Karate, Tenis, Golf, Satranç, Kuran-ı Kerim, Değerler Eğitimi ve Geleneksel Çocuk Oyunları kategorileri yer alıyor. Ücretsiz Yaz Okulları İrtibat Merkezleri, mahallelerdeki bilgievleri.

Yaş grubu: 7 - 14 yaşTarih: 16 Haziran - 24 Temmuz
Katılım bedeli: Ücretsiz
İletişim: 444 30 00 / (0212) 627 79 84

--------------------------------------------------------------------------------

17) Kartal Sanat Tiyatrosu Yaz Okulu

Kartal Sanat Tiyatrosu'nun, çocukluktan başlayarak kişisel oluşum sürecine sanat, spor, İngilizce yolu ile katkıda bulunmak, kişisel yaratıcılığı geliştirmek amacıyla düzenlediği Yaz Okulu'nda; Drama, Ritim, Piyano, Solfej, Basketbol, Voleybol, Resim, İngilizce ve Film Çekim Atölyesi aktiviteleri yer alıyor. Çocuklar, bu aktiviteler sayesinde yaz tatillerini mutlu ve verimli bir şekilde değerlendirerek, yeni okul dönemine enerji depolayarak giriyor.

Haftalık ve yarım günlük katılımın mümkün olduğu Yaz Okulu, 3 dönemden oluşuyor.

Yaş grubu: 5 - 6 yaş / 7 - 12 yaş
Tarih: 23 Haziran - 20 Temmuz / 4 Ağustos - 30 Ağustos / 1 Eylül - 14 Eylül
Katılım bedeli: Aylık 1.300 TL
Yer: Kartal Sanat Tiyatrosu
İletişim: (0216) 389 25 23

--------------------------------------------------------------------------------

18) Konya Büyükşehir Belediyesi Yaz Okulu

Konya Büyükşehir Belediyesi, meslek edindirmede marka haline gelen KOMEK ile bir yeniliğe imza atarak bu yıl ilk kez Yaz Okulu açıyor. 11-18 Haziran tarihleri arasında kayıtların alınacağı Yaz Okulu'na 11-16 yaş grubundaki çocuklar katılabilecek. Büyükşehir'in Yaz Okulu'nda; Yüzme, Masa Tenisi, Müzik, Salon Sporları, Kuran-ı Kerim ve Dini Bilgiler ile Görgü Kuralları, El Sanatları, İngilizce, Bilgisayar, Resim, Tiyatro eğitimlerinin yanı sıra doğa yürüyüşleri, gezi ve yarışmalar gibi etkinlikler de yer alacak.

Yaş grubu: 11 - 16 yaş
Tarih: 23 Haziran - 31 Ağustos
Katılım bedeli: 100 TL
İletişim: (0332) 221 14 00

--------------------------------------------------------------------------------

19) PACE Çocuk Sanat Merkezi Yaz Sanat Kampları

PACE Çocuk Sanat Merkezi 2014 Yaz Sanat Kampları ile çocuklara özgür, yaratıcı, eğlence ve sanat dolu bir program hazırladı. Tüm yaz boyunca sürecek Sanat Kampları'nda, plastik ve görsel sanatların neredeyse her dalından uygulamalar yapılacak. Kamplarda yer alan bazı aktivite örnekleri şunlar:

• Gaudi ve Sıradışı Binaları (Heykel/Mozaik aktivitesi)
• Çamur ve sihirli boyalar (Seramik aktivitesi)
• Alexander Calder ve Uçan Heykeller (Mobil Heykel aktivitesi)
• Pipet Dokuma (Dokuma aktivitesi)
• Kazarız, boyarız ve en sonunda basarız (Baskı Resim aktivitesi)
• Hayallerimiz ve Mumlu İpler (Heykel aktivitesi)
• Oyuncak Heykeller (Heykel/Oyuncak aktivitesi)
• Dev Kuklalar (Kukla aktivitesi)

Yaş grubu: 5 - 12 yaş
Tarih: Haziran ayı
: 16-10 Haziran / 23-27 Haziran
Temmuz ayı: 30 Haziran-4 Temmuz / 7-11 Temmuz / 14-25 Temmuz (“Seramik Yoğunluklu” Sanat Kampı 2)
Ağustos ayı: 4-8 Ağustos / 11-15 Ağustos / 18-29 Ağustos (“Seramik Yoğunluklu” Sanat Kampı 2)
Eylül ayı: 1-5 Eylül / 8-11 Eylül
Katılım bedeli: Haftalık Yaz Sanat Kampı 375 TL+KDV
2 Haftalık “Seramik Yoğunluklu” Yaz Sanat Kampı 650 TL +KDV
İletişim: (0216) 385 80 36

--------------------------------------------------------------------------------

Cocuklara Ozel 2014 Yaz Okulları ve Kamplari

20) İTÜ Bilim Merkezi Yaz Okulları

İTÜ Bilim Merkezleri ev sahipliğinde düzenlenen "Çılgın Bilim Yaz Okulları" ile bilimsel eğlence fabrikası çalışmaya devam ediyor. 4-6 ve 7-11 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlenen birbirinden farklı yaz bilim okulları sayesinde hayal gücü pratikle, eğlenmek öğrenmekle birleşiyor.

23 Haziran'dan itibaren yaz tatili süresince hafta içi her gün sabah 10:00-16:00 saatleri arasında Eğlen-Bilim ekibi ile İTÜ Bilim Merkezi’nin birlikte gerçekleştireceği 4-6 yaş ve 7-11 yaş arası katılımcılara yönelik olarak iki ayrı kategoride düzenlenecek olan, sertifikalı “Çılgın Bilim Atölyesi”, yeni dönemde de konusunda uzman eğitmenleri ile atölyelerine devam edecek.

Yaş grubu: 4-6 yaş / 7-11 yaş
Tarih: 23 Haziran -12 Eylül 2014
Katılım bedeli:
Yer: İTÜ Bilim Merkezi
İletişim: (0212) 251 60 13

--------------------------------------------------------------------------------

21) İstanbul GO Okulu Yaz Programı

İstanbul GO Okulu, çocukların mümkün olduğunca erken yaşta GO ile tanışmaları amacıyla yaza özel bir program hazırladı. Mehmet Emin Barsbey eğitmenliğinde sürecek 3 haftalık atölye çalışmaları, her Pazartesi ve Çarşamba günleri düzenlenecek.

Tarih: 30 Haziran-16 Temmuz / 4-20 Ağustos
Katılım bedeli: Tek ders ücreti 40 TL. Dönemlik kayıt ücreti (toplam 6 ders) 200 TL
Yer: Taksim Tuva Sanat
İletişim: (0212) 249 90 48

--------------------------------------------------------------------------------

22) KindyROO Ataşehir Yaz Okulu

KindyROO eğitmenleri ve çocuk gelişim uzmanları eşliğinde 3-5 yaş için hazırlanan ebeveynsiz programlarda; bahçe oyunları, spor aktiviteleri, çocukların psikomotor becerilerini geliştirmeye yönelik aktiviteler, yaratıcı drama ile masal anlatımları, müzik ve ritm, Pony Club ile biniciliğe başlangıç dersleri, İngilizce ve Türkçe interaktif okuma saatleri, Kinder Readiness Programı ve "Oyna, Öğren, Keşfet, Eğlen" saatleri bulunuyor.

Yaz Okulu'nda 2, 4 ve 8 haftalık program seçenekleri bulunuyor.

Yaş grubu: 3 - 5 yaşTarih: 23 Haziran-18 Temmuz / 4 Ağustos-29 Ağustos
Katılım bedeli: Bilgi alınız
Yer: KindyROO Ataşehir
İletişim: (0216) 456 85 03

--------------------------------------------------------------------------------

23) Tan Sağtürk Akademi Yaz Spor & Sanat Akademisi

Tan Sağtürk Akademi ve My Gym, çocukları kışın yorgunluğundan ve okul döneminin yoğun temposundan uzaklaştırmak, spor ve sanat alanında ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkartmak, bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunabilmek amacıyla bu yaz Bağdat Caddesi ve Çekmeköy'de Yaz Spor & Sanat Akademisi'ni düzenliyor.

Yaş grubu: 4-6 yaş / 7-9 yaş / 10-12 yaş
Tarih: 16 Haziran-4 Temmuz / 7 Temmuz-25 Temmuz / 4 Ağustos-22 Ağustos / 25 Ağustos-12 Eylül
Katılım bedeli: Bilgi alınız.
Yer: Tan Sağtürk Akademi
İletişim: (0216) 642 27 32 / (0216) 640 40 06/07

--------------------------------------------------------------------------------

24) TED Yaz Spor Kursları

TED Yaz Spor kurslarında çocuklar hem spor yapıyor, hem yeni arkadaşlar ediniyor, hem de takım ruhu edinmeyi öğreniyor. TED Yaz Spor Kursları, spor şenliği olarak düzenleniyor.

Tenis, Cimnasik, Yüzme, Dağcılık gibi branşların yanı sıra Satranç ve İngilizce etkinlikleri de programda yer alıyor.

Yaş grubu: 5 - 15 yaş
Tarih: 16 Haziran-25 Temmuz / 4 Ağustos-12 Eylül
Katılım bedeli: Bilgi alınız
Yer: TED Spor Kulübü
İletişim: (0212) 262 90 80

--------------------------------------------------------------------------------

7 17 Yaş Grubuna Yönelik Yaz Kampı

25) Beykoz Summer City Camp

Summer City Camp, 5-12 yaş grubu kampçılara yeni beceriler edinebilme ve dış dünyayı tamamen güvenli ve pozitif bir ortamda, kendi başına tecrübe ederek tanıma imkânı sağlıyor. Her programın dikkatle tasarlanmış, kendine özgü keşifleri ve aşılması gereken zorlukları bulunuyor. Geleceğin Yıldızları, İstanbul TED Koleji'nin kampusunda düzenlediği ve “Summer City Camp” adını verdiği hafta içi gündüz kampında, katılımcılara yaz dönemi boyunca, günün yarısında yabancı öğretmenlerle eğlenerek aktif İngilizce dersleri, diğer yarısında ise spor, sanat ve eğlence içerikli aktiviteler içeren "English-in-Action" adlı özel bir program sunuyor.
Yaş grubu: 5-12
Kamp tarihi: 23 Haziran-4 Temmuz /30 Haziran-11 Temmuz / 7-18 Temmuz / 14-25 Temmuz / 4-15 Temmuz / 11-22 Ağustos
Katılım bedeli: 2 haftalık her bir dönemin bedeli 1.495 TL (KDV Dâhil)
Yer: TED İstanbul Koleji Kampusu - Beykoz
İletişim: 0 (216) 345 81 00

--------------------------------------------------------------------------------

26) Üstün Zekalılar Eğitim Merkezi Yaz Okulu

Üstün zekalı, dahi çocuklara uygulanan programlara baktığımızda yaz okullarının çok büyük öneme sahip olduğunu görürüz. 5-13 yaş grubuna yönelik hazırlanan bu program, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu ve Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampusu olmak üzere 2 farklı merkezde düzenleniyor.

Yaş grubu: 5 - 13 yaş
Tarih: 23 Haziran-11 Temmuz / 4-22 Ağustos (Çekmeköy Kampusu'nda) / 30 Haziran-18 Temmuz (Santral Kampusu'nda)
Katılım bedeli: 1.500 TL
Yer: Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampusu / İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampusu
İletişim: (0216) 326 81 88

--------------------------------------------------------------------------------

27) Okyanus Koleji Yaz Spor Okulu

Okyanus Koleji'nin düzenlemiş olduğu Yaz Spor Okulu programına haftalık ve dönemlik olmak üzere 2 ayrı kayıt imkanı bulunuyor. Yaz Spor Okulu'nda; Yüzme, Tenis, Basketbol, Futbol, Jimnastik, Masa Tenisi, Voleybol, Buz Pateni (Avrupa Yakası için Tercihli), Speed Stacks (Dizilim sporu), Resim, İngilizce, Drama ve Oyun Etkinlikleri, Eğitsel Oyunlar, Dış mekan gezileri Binicilik (Sancaktepe İçin Tercihli) ve Survivor Okyanus dersleri bulunuyor.

Çocuklar Yaz Spor Okulu ile takım ruhunu ve paylaşımı öğrenirken; resim ve drama yeteneklerini geliştiriyor, eğitsel oyunlar ve gezilerle keyifli bir yaz geçiriyor.

Yaş grubu: 6 - 13 yaş
Tarih: 16-20 Haziran / 23-27 Haziran / 30 Haziran-4 Temmuz / 7-11 Temmuz / 14-18 Temmuz / 21-25 Temmuz / 28 Temmuz-1 Ağustos / 4-8 Ağustos / 11-15 Ağustos
Katılım bedeli:
Haftalık kayıt: Tam gün 190 TL, yarım gün 110 TL
Dönemlik kayıt: Tam gün 570 TL, yarım gün 330 TL
Yer: Okyanus Koleji
İletişim: (0216) 291 11 93 / (0212) 422 80 83

--------------------------------------------------------------------------------

28) Athletic-O Sports Club Yaz Okulu

Sportif ve sosyal Athletic-O’nun 5 ayrı temada

eğitim fırsatı sunduğu geleneksel Yaz Okulu'nda, çocuklar ve gençler hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında eğlenerek yeteneklerini keşfetme fırsatı buluyor.

Athletic-O Sports Club, çocukların sosyal ve fiziki gelişimlerine destek olmak amacıyla hazırladığı Yaz Okulu'nda yüzmeden basketbola, tenisten, aikido’ ya birbirinden farklı spor ve sağlık dolu programlarla çocuklar ve gençlere eğlenerek yeteneklerini keşfetme fırsatı sunuyor.

Yaş grubu: 4 - 12 yaş
Tarih: 16 Haziran-4 Temmuz / 7-25 Temmuz / 4-22 Ağustos / 25 Ağustos-12 Eylül
Kayıt bedeli: Bilgi alınız
Yer: Athletic-O Sports Club
İletişim: (0216) 683 41 41

--------------------------------------------------------------------------------

29) Uzay Kampı Türkiye "Yaz Kampı"

NASA tasarımlı astronot simülatürleriyle uygulamali uzay bilimleri ve teknolojileri eğitimi veren Uzay Kampı Türkiye, 9-15 yaş grubundaki çocuklar için 6 Günlük Yaz Kampı programı hazırladı. Yaz Kampı'nda, uzay mekiği Discovery'le sanal uzay uçusu, sıfır yerçekimi duvarında ağırsızlık, 1/6 yerçekimi koltuğunda "Ay'da yürüme", teleskopla gökyüzü gözlemi gibi birbirinden ilginç aktiviteler sunulacak. Yaz kampı, programlara bu yıl eklenen; sihirli küre, Mars gezgini, dijital yıldızevi gibi yepyeni eğitim araçlarıyla daha da heyecanlı hale getirilecek. Programda, bilimsel aktivitelerle beraber Türkiye’den ve yurt dışından gelen katılımcıların küresel arkadaşlıklar kurabilecekleri ortak oyunlar, havuz aktiviteleri, kültür paylaşım gecesi ve barbekü partisi gibi eğlenceli etkinlikler de yer alacak. Öğrenciler, simülatörlerlerle uzay bilimlerini öğrenirlerken aynı zamanda karar verme, problem çözme ve takım çalışması eğitimi de alacak. İngilizce sunulan uluslararası programlara yurt dışından da kayıtlar alınacak.

Astronot ve kozmonotları öğrencilerle buluşturma geleneğine devam eden kampın bu yılki özel konuğu, NASA Astronotu Richard Linnehan olacak. 1996-2008 yılları arasında uzaya dört kez giden Astronot Linnehan, 29 Haziran- 5 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek özel “E-Pal” Haftasına misafir konuşmacı olarak katılarak öğrencilerle buluşacak.

Uzay Kampı’na çocuklarıyla birlikte gelmek isteyen aileler için de ayrıca özel programlar sunulacak. 7-11 yaş aralığındaki bir çocukla bir yetişkinin birlikte katılabildiği 2 Günlük Aile/Çocuk Uzay Kampı programları, ebeveyn ve çocuklarının farklı bir ortamda, eğlenceli vakit geçirmelerini hedefliyor.

Yaş grubu: 9 - 15 / 7 - 11
Tarih: Haziran ve Ağustos aylarında 2 gün
Katılım bedeli: Bilgi alınız
Yer: Uzay Kampı Türkiye
İletişim: (0232) 252 35 00 (Dahili: 305)

--------------------------------------------------------------------------------

30) Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Yaz Kampı

“Başımıza icat çıkarın” sloganıyla çocukları bilimle buluşturan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM) düzenlenen yaz kampları, gençlere bilimle iç içe eğlenceli programlar sunuyor.

Bu yaz BTM’de 4–8 Ağustos tarihleri arasında ‘Doğa Bilimleri Yaz Kampı’(8-12 yaş), 19–23 Ağustos tarihleri arasında ‘Robotik Elektronik Yaz Kampı’ (8-10 yaş), 10–16 Ağustos tarihleri arasında ‘TÜBİTAK Üstün Zekalılar ve Yetenekliler Akademisi’(9-14 yaş) ve lise öğrencileri için de 26–31 Ağustos tarihleri arasında ‘Geleceğin Mühendisleri Akademisi’(14-17 yaş) programları gerçekleştirilecek. Çocuklar aynı zamanda 19 Temmuz’da Uludağ’da düzenlenecek olan ‘Bilimsel Geceleme’ programında da gökyüzünü mercek altına alacak.

BTM’deki kamplara katılacak olan gençler, kamp süresince yoğun bir bilim eğitimi programından faydalanacak, bilimsel bilgi, yetenek ve tecrübelerini artıracak. Kamplara katılacak öğrencilerin gözlem, bilimsel yöntem ve üst düzey bilişsel becerileri kullanma gibi özellikleri de kalıcı olarak gelişmesi hedefleniyor.

Yaş grubu: 8 - 12 yaş / 8 - 10 yaş / 9 - 14 yaş / 14 - 17 yaş
Tarih: 4-8 Ağustos / 19-23 Ağustos / 10-16 Ağustos / 26-31 Ağustos
Katılım bedeli: Bilgi alınız
Yer: Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi
İletişim: (0224 250 50 63

--------------------------------------------------------------------------------

31) Kraft Junior Güzel Sanatlar Yaz Sanat Atölyeleri

Kraft Junior Güzel Sanatlar'ın çocukların gelişimlerine ve eğlenceli zaman geçirmelerine olanak sağlayacak “Yaz Sanat Atölyeleri”, 23 Haziran'da başlıyor.

Çocuklar, hergün plastik ve görsel sanatlar alanında deneyimli uzmanlar eşliğinde, seramik, heykel, rölyef, özgün baskı teknikleri, mozaik, kukla yapımı, yaratıcı yazarlık ve kitap resimleme, ebru, takı ve tekstil tasarımı gibi farklı disiplinlerden örnekler çalışacaklar. Bunların yanı sıra karikatür çizimi, fotoğraf, ritm ve drama atölyeleri de programda yer alacak. Çocukların ürettikleri eserler, program sonunda bir sergi ile izleyici karşısına çıkacak.

Yaş grubu: 6 - 14 yaşTarih: 23-27 Haziran / 30 Haziran-4 Temmuz / 7-11 Temmuz / 14-18 Temmuz
Kayıt bedeli: Haftalık 250 TL.
Yer: Kraft Güzel Sanatlar-Acıbadem
İletişim: (0216) 326 64 74

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR