ÇOCUK EĞİTİMİ

Konservatuvar Yaz Kurslarının Kayıtları Sürüyor

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 02.07.2012 - Güncelleme : 14.07.2022
Konservatuvar Yaz Kurslarının Kayıtları Sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı tarafından açılan ücretsiz yaz kurslarının kayıtları sürüyor.

Kurslardan 5 ile 50 yaş arasındaki tüm vatandaşlar yararlanabilecek. Yaz kursları çerçevesinde vatandaşlara Batı, Türk Sanat ve Türk Halk Müziği’nin ilgili branşları ile Bale ve Halk Oyunları’nda kurslar verilecek.

İlkGrubun Kayıtları Pazar Günü Bitiyor

Bu yıl ayrıca yaz kursları içinde çocuklara müzik sevgisi kazandırmak amacıyla Müzikli Oyun Grubu uygulaması gerçekleştirilecek. Vatandaşlar hem kendileri hem de çocukları adına kurslara yoğun ilgi gösteriyor.

Kurs Kayıtları İki Grup

Yaz kurslarının ikinci grup başvuru kayıtları 20-29 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. İkinci grubun dersleri 30 Temmuz 17 Ağustos arasında gerçekleştirilecek.

Konservatuvar Sınavlarına Hazırlık İçin Güzel Bir Fırsat

Yaz okulu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarı’nın 1-2 Eylül tarihlerinde yapılacak yetenek sınavlarına hazırlık anlamı taşıyor. Konservatuvarda eğitim almak isteyen öğrencilerin eylül ayındaki sınavlara girmek için 2 Temmuz 17 Ağustos tarihleri arasında kayıt yaptırmaları gerekiyor. Tüm kayıtlar Büyükşehir Belediyesi’nin fuar içindeki Leyla Atakan Kültür Merkezi’ndeki Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’ne yapılıyor.

Müzikli Oyun Gruplarıyla Çocuklar Müziğe Bayılacak

Yaz okulu içinde bu yıl çocuklara müzik sevgisi kazandırmak amacıyla yeni ve eğlenceli bir uygulama gerçekleştirilecek. Müzikli Oyun Grubu 8-15 yaş arasındaki çocuklara yönelik olacak.

Çocuklar bu grupta çeşitli materyalleri kullanarak müzik eğitimi alacak. Oyun grubunun kayıtları iki etapta alınacak. Birinci grubun dersleri 2 Temmuz 13 Ağustos, ikinci grubun dersleri ise 3 Temmuz 12 Ağustos arasında alınacak. Oyun grubunun kayıtları da yine Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü’ne yapılabilecek.

24 AyrıAlanda Ücretsiz Sanat Eğitimi

Yaz okulu çerçevesinde Batı, Türk Halk, Türk Sanat Müziği, Bale ve Halk Oyunları bölümlerinin 24 ayrı branşında sanat eğitimi verilecek. Her branşın ayrı yaş aralıkları bulunuyor.

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR