MUTFAK VE BANYO

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.06.2018 - Güncelleme : 15.07.2022

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

“Hem yerlerde hem de duvarlarda sade seramiklerin ve aynı malzemenin tercih edildiği banyolar bu sezonun favorisi.” diyen Mimar Figen Erdağ Demircan; bu yıl bitmeden banyosunu yenilemek isteyenler için önerilerde bulundu.

Bu Yıl Banyolar Yaşam Alanına Çevriliyor

Son 1-2 yıldır aşina olduğumuz mermer ve beton efekti dokularına bu yıl ahşap dokulu seramikler de eklendi. Amaç, seramiği geri planda tutup banyo mobilyasını ve vitrifiyesini ön planda tutmak.

Banyolar İçin 2018 Trendleri Neler?

Standart, bildiğimiz lavaboların dışında corian ve mermerden yapılan modern ve keskin hatlı büyük lavabolar artık çift muslukla aynı anda iki kişiye hizmet veriyor. Batarya gruplarında krom dışında sarı, bakır, siyah ve beyaz renkler de oldukça tercih ediliyor.

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

Ankastre duş sistemleri ve tepe duşları da artık oldukça işlevsel. Banyo aydınlatmaları da artık çok fonksiyonlu olarak tercih ediliyor. Kademeli ışıklara, özel ayna aydınlatmalarına bu yıl birçok yerde rastlanıyor.

Banyonun büyüklüğüne göre küçük bir puf, berjer ya da boy aynası konumlandırılabilir. Banyolar bu yıl ıslak mekandan ziyade adeta birer yaşam alanına dönüşüyor.

Kobalt mavisi bu yılın favorilerinden. Kobalt, turkuaz ya da indigo mavisini banyolarınıza taşıyabilirsiniz. Denizi çağrıştıran renkler, mavinin tonları banyonuza 2018’i tamamen taşıyacak. İster fayanslarınızı değiştirin, isterseniz sadece havlu ve bornozlarda bu renkleri kullanın; bu değişimden mutlaka hoşlanacaksınız.

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

Her banyo bir spa! Artık spaya gitmek yerine banyolar spaya çevriliyor. Eğer yeterli alanınız varsa bir küvet ya da jakuzi, bir duşunuz varsa ekletebileceğiniz bir yağmur duşu ile kendinizi siz de spada hissedebilirsiniz.

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

Mozaikler artık daha büyük ebatlarda. Küçük desenlere paydos. Eğer banyonuzu kırdırıp yeniden yaptırıyorsanız devasa mozaik desenlere hazır olun.

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

Sadece mavinin tonları değil, parlak, pop tarzı renkler de moda. 1970’lerdeki yeşil tonlarını hatırlayın ama bu renklerin biraz daha dramatikleştiğini, daha da parladığını ve daha da lüks göründüğünü hayal edin; işte yeni banyonuz için küçük sırlar… Sadece lavabonuzu parlak bir yeşil ya da çingene pembesi ile değiştirmeye ne dersiniz?

Gri, bej tonları ağırlıkta olan bir banyonuz varsa doğal dokunuşlarla birden bire havasını değiştirebilirsiniz. Hasır sepetler, bambu havlular, organik sabunlar, yeşil yapraklı bitkiler her banyoya yakışacaktır.

Metalik renkler ihtişamını korumaya devam ediyor. Üstelik bu banyolar için de geçerli. Kromun her yerdeki saltanatının ardından bu kez altın rengin parıldamasına alışın. Altın rengi musluklar, duş başlıkları, aynalar, diş fırçalıkları, sabunluklar ile banyonuz hem 2018’e adapte olacak, hem de birdenbire çok zarif ve şık görünecek.

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

Ne kadar antika, o kadar güzel… Hazır banyonuz için alışverişe çıkmışken alacağınız malzemelerin antika ya da antika görünümlü olanlarını seçmek isteyebilirsiniz. Parlak görünümlü, bir antika musluk size yıllar boyu mutluluk verebilir!

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

En kolay değişiklik; posterler! Banyo temalı olsun ya da olmasın bir alanın havasını en çabuk şekilde değiştirmek için posterlerden faydalanabilirsiniz. İnternete girip istediğiniz tarzda birkaç poster alıp bunları altın renginde ya mavinin tonlarında çerçeveletip banyonuza asabilirsiniz.

Tabi ki bitki yapay ya da gerçek olsun her ortamı olduğu gibi banyoları da bu yıl bol bol hareketlendirecek.

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

Elinizden geliyorsa banyo dolaplarınızı her yerde satılan eskitme boyalarıyla kobalt ya da turkuaz mavisine boyayabilir; banyonuza yepyeni bir duş perdesi alabilir ve kolaylıkla yenileyebilirsiniz.

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

Gittikçe hızlanan çağa ayak uydurmak için banyolar da işlevsel hale döndü denebilir. Kolay temizlenebilir, gözü yormayan ama çok kullanımlı mobilyalar ön planda.

Mimarlara 2018 Banyo Trendlerini Sorduk

Son olarak birkaç saklama ünitesi ile havlular, deterjanlar için yepyeni çözümler bulabilir, banyonuzu kaostan kurtarabilirsiniz.

Konular :