MODA

Dış Görünüşte Dikkat Edilmesi Gereken 7 Püf Noktası

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 05.02.2014
Dis Gurunuste Dikkat Edilmesi Gereken 7 Puf Noktasi

Dış görünüş, kim ne derse desin bir insanın sahip olduğu en önemli güçlerden biridir. Zaten moda, imaj vb. kavramlar bu nedenle vardır hayatımızda öyle değil mi? Öyle bir koşuşturma içinde yaşıyoruz ki hayatlarımızı ve kendimizi karşımızdaki insanlara anlatmanın neredeyse en temel yollarından biri oldu dış görünüşümüz. Tabi özellikle de kadınlar için bu durum çok daha önemli.İşte Yazar Özlem Sakin'in "Reddedilemez Kadınların Sırları" adlı kitabından birkaç anekdot.

1)Silüetimiz Önemlidir Bu Yüzden Modaya Göre Değil, Vücudunuza Göre Giyinin

Kadın veya erkek olsun, herkesin her fazla kilosu yaşına bir yaş daha katar. İyi bir siluete sahip olmanın başlıca koşulu ince bir siluete sahip olmaktır. İlle de çok zayıf olmak da şart değil, sadece düzgün ve aşırı girintili-çıkıntılı bir vücudunuz olmasın yeter.

Dis Gurunuste Dikkat Edilmesi Gereken 7 Puf Noktasi

2)Her Zaman Canlı, Neşeli ve Hareketli Olmanın Avantajları
Canlılık yani hareketlilik ve sağlıklı olmak da dış görünüşümüzün bir parçasıdır. Kendini oyalamak, hareket halinde olmak sizi olumsuz düşüncelerden uzaklaştıracağından, yüzünüze de mutlu bir ifade verecektir. Mutlu görünen insanlar ise her daim mutsuz görünen kişilere tercih edilirler. Bu yüzden sürekli hareket halinde olun ve gülümseyin!

Dis Gurunuste Dikkat Edilmesi Gereken 7 Puf Noktasi

Ayrıca şunu da unutmayın. Gülerken yüz adalelerinize jimnastik yaptırarak yüzünüzün kırışmasını ertelemiş olursunuz. Gülüşünüz, cıvıl cıvıl ve hareketli bir insan olmanız sizin diğer insanların arasında kolayca ayırt edilebilmenizi ve gerek karşı cinse gerekse hem cinslerinize mutluluk saçan bir kişi olmanızı sağlayacaktır.

3)Giyim Kuşamınızla Dikkat Çekmenin Yolları

İşte dış görüşünüzün en önemli öğelerinden birisi. Dış görünüşünüzün önemli bir parçasını vücudunuz oluşturur. Giydiğine önem vermek şekilcilik demek değildir. Bu sizin aynı zamanda kendinize de önem verdiğinizi gösterir. İşte giyim kuşamınızla ilgili bir-iki önemli nokta:

Dis Gurunuste Dikkat Edilmesi Gereken 7 Puf Noktasi

Öncelikle vücudunuzu iyi tanıyın. Hiçbir vücut tamamen mükemmel değildir. Her vücudun kendine has çeşitli kusurları vardır. İlk olarak aynanın karşısına geçerek bedeninizin beğenmediğiniz yönlerini tespit edin. Sonra ise bunları nasıl kapatabileceğinizi ve nasıl avantajlı şekilde kullanabileceğinizi düşünün.

Böylece denem yanılma yöntemiyle giysileri üzerinde test edebilir, hatta eski elbiselerinizle yenilerini kombine edebilirsiniz. Sadece tek bir tarz ve tek bir markaya bağlı kalmak yerine farklı markalardan farklı tarzlardan kıyafetleri kombine ederek ilginç ve kendinize özgün bir tarza ulaşabilirsiniz.

Dis Gurunuste Dikkat Edilmesi Gereken 7 Puf Noktasi

Kullanacağınız renkler çok önemlidir. Kahverengi ve siyahlarınızı iş toplantılarınıza saklayın hatta daha da iyisi siz onları bir kenara koyun ve kendinize rengarenk kıyafetler alın. Açın tonlarla ve pastel renklere ağırlık verin. Makyajınızı abartmayı, hafif bir makyaj yapın ama renk kullanın!

Tarzınızı Belirlerken İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler

Günümüzde gece ve gündüz kıyafetleri arasında artık çok az bir fark kaldı. Bu nedenle kendinizi yeni sınırlar ve yeni tarzlar keşfetmek için zorlayın. Ayrıca diğerlerinden farklı olmak, insanı her zaman özel hissettirir, unutmayın.

Dis Gurunuste Dikkat Edilmesi Gereken 7 Puf Noktasi

4)Aksesuar Seçiminiz Önemli Bir Ayrıntıdır

Aksesuarlar bir kadının sahip olduğu en önemli güçlerden biridir. Çünkü inanın erkekler kolyesini çok güzel buldukları veya saatini çok beğendikleri bir kadına bunu hemen söylerler ve siz o erkeğin gözünde iyi giyinen ve kendine özen gösteren bir kadın statüsüne erişirsiniz.

Dis Gurunuste Dikkat Edilmesi Gereken 7 Puf Noktasi

Farklı kıyafetlerinizle birlikte kullanabileceğiniz değişik tasarımlı aksesuarlar bulun. Bu aksesuarınız otantik de olabilir modern de… En önemlisi, hangi kıyafete uyacaklarını bulmak. Ayrıca mümkün olduğunca herkesin üzerinde gördüğünüz aksesuarları almaktan kaçının.

5) Saçlarınız Her Zaman Bakımlı ve Temiz Olmalı

Ne yaparsanız yapın saçlarınızın mutlaka kalitesini korumayı sağlayın. Saçınızın kötü bir boya veya perma sonrası yıpranması veya daha da kötüsü yanması gibi bir riski mümkün olduğunca ortadan kaldırın. Unutmayın saçları bakımlı olan bir kadının dizginler her zaman elindedir, unutmayın!

Dis Gurunuste Dikkat Edilmesi Gereken 7 Puf Noktasi

6)Tavrınız Önemlidir

İnsanın tavırları ve konuşması da dış görünüşün bir parçasıdır. Her daim bir hanımefendi gibi davranın. Olmadığınız gibi de davranmaya asla çalışmayın! Tavırlarınızla ilgili en önemli nokta ise kişiliğinizi karşınızdakilere yansıtmayı bilmektir. Dünyada herkes birbirinden farklıdır ve siz ancak bu farkınızı tüm olumlu özelliklerinizle birlikte karşınızdakine yansıttığınız kadar güzel ve çekici olursunuz.

Sıkıcı ve kendine odaklanmış biri gibi gözükmemeye dahası böyle biri olmamaya da dikkat edin. Yeni tanıştığınız kişilerle aklınızda olanları konuşmak ve belli bir konuya takılıp kalmak yerine ortak noktalarınızın üzerine gidip konuşmayı karşınızdakinin tepkilerini göz önünde bulundurarak sürdürün.

Dis Gurunuste Dikkat Edilmesi Gereken 7 Puf Noktasi

Yaşınız kaç olursa olun asla geçmiş günlerden kalmış biri gibi davranmayın. Artık genç olmadığınızı düşünebilirsiniz ama unutmayın siz kaç hissediyorsanız o yaştasınızdır. Siz kendinizden emin bir tavır takındıktan sonra karşınızdakilere size gıdta etmek dışında bir şey kalmayacaktır zaten.

7) Saçlarınızdan Ayak Tırnaklarınıza Kadar Her ZamanBakımlı Olun

Dış görünüşün kapsadığı kıyafetler, renkler, saç, makyaj ve tavırlarınızda her zaman ama her zaman aklınızdan asla çıkmaması gereken tek gerçek, her daim bakımlı olmanız gerektiğidir. Gerek tarzınız gerek kıyafetiniz gerekse de saçınız nasıl olursa olsun; kendinize salaş bir taz bile seçseniz bakımlı iseniz bu her zaman erkekleri çeken bir özelliktir. Saçları yağlı, ojelerinin yarısı çıkmış veya çorabı kaçmış bir kadın hem erkeklere hem de kadınlara itici gelir. Bu yüzden her şeyiniz bakımlı görünmelidir.

Karşınıza Çıkan Fırsatları Kaçırmak İstemiyorsanız...

Genel olarak bakımlı olmak her zaman ful makyajla dolaşmak anlamına gelmez, bunu unutmayın. Ama her sokağa çıktığınızda hatta fırına ekmek almaya giderken bile bakımlı olmayı adet edinmiş bir kadın karşısına çıkan tüm fırsatları kullanabilecek bir kadındır!

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR