SPOR

Hamilelikte Yapılan Egzersiz, Sizi Ağrılarınızdan Uzaklaştırır

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 25.06.2011

Hamilelikte Yapılan Egzersiz Sizi Ağrılarınızdan Uzaklaştırır

Gebelik süresince ve doğumdan sonra loğusalık boyunca vücudunuzda gerçekten çok büyük değişiklikler oluşur. Bütün bunlar bebeğinizin en sağlıklı şekilde dünyaya gelmesi için, onun yararına olan gelişmelerdir. Bazıları oldukça rahatsızlık vericidir; ancak bir miktar çaba göstererek bunları kendinizi ve bebeğinizi riske sokmayacak şekilde en alt düzeyde tutabilir, doğum sonu fiziksel ve ruhsal durumunuzu en ideal düzeye getirebilirsiniz. Unutmayın doğum sonrası da bebeğinizin size çok fazla ihtiyacı var. Sizin iyi durumda olmanız onun sağlığı açısından da son derece önemlidir. Egzersiz bu konuda size en büyük yardımcılardan biridir. Fizyoterapist Oya Koçer, hamimelikte egzersizin önemine dair bakın neler anlatıyor.

Uygun egzersiz programı ile, hamilelik süresince kondisyon ve statik değişikliklere bağlı olarak oluşabilecek ağrıları azaltmak amaçlanır. Gevşeme programı vücudu doğuma daha iyi hazırlar.

Nefes egzersizleri doğum sırasında yeterli oksijen almanızı ve nefes üzerindeki konsantrasyon doğumda rahatlamayı, kontrollü olmanızı sağlar. Sezaryan doğumlarında, doğum sonrası daha güçlü, sağlıklı ve rahat olmanızı sağlayacak yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Doğuma Hazırlık Programları, Sizi Daha Zinde ve Sağlıklı Bir Hamilelik Süreci Yaşamanızı Sağlar

Her hamilenin vücudu ve hamileliği yaşayışı farklıdır. Yaşam şekliniz, alışkanlıklarınız, çalışma hayatınız göz önünde bulundurularak sizin için özel egzersiz ve öneriler hazırlanır. Bunlar evde her gün uygulamanız gereken basit hareketlerdir.

Hamilelik sırasında görülen bel ağrısı, siyatik, bacak krampları, varis, kabızlık, hemoroid, uykusuzluk, gaz, mide yanması, diş eti kanamaları, burun tıkanıklığı, terleme, çatlak, sık idrar yapma, el ve ayaklarda ödem şikayetleriniz için doğal terapi yöntemleri etkili yöntemlerdir.

Egzersiz Sınıfları 4. Aydan 9. Aya Kadar Hizmet Verir

Hamilelikte kilo ile birlikte farklılaşan vücudumuzu korumak ve güçlendirmek, düzgün-doğru duruşu öğrenerek sağlıklı rahat bir hamilelik yaşamak; normal doğum planlıyor iseniz doğum için gereken nefesler ve teknikleri ile sağlıklı bir doğum yapmak; sezaryan doğumları için doğum sonrası nefes uygulamaları, pozisyon ve hareketleri öğrenmek son derece önemlidir.

Yürüyüş, kimi zaman hamilelik sırasında oluşabilecek bel ağrısı, ödem, adale ağrıları gibi problemler için yetersiz kalabiliyor. Doktorunuzun onayı ile katılabileceğiniz egzersiz programları her dönemde kolaylıkla yapabileceğiniz ve zevk alacağınız egzersizlerden oluşur.

Egzersiz, hamilelik, doğum ve doğum sonrası süreçlerinde vücudun uyumu ve sağlığı açısından gereklidir.

Hamilelik, doğum, bebek bakımı gibi doğum sonrası hemen ihtiyacınız olacak konularını içeren eğitim programları anne ve babalar için rehber olacak, bebeğinize bilinçli ve güvenle yaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

Sağlıklı ve kolay bir doğum dileğiyle.

Konular :