KÜLTÜREL ETKİNLİKLER

Galatapera Sanat "Selçuk Baran Öykü Ödülü" Yarışması

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 29.08.2012

Selçuk Baran Öykü Ödülü Yarışması

İstanbul Galatapera Kültür ve Sanat Derneği, 4 Kasım 1999 tarihinde yitirdiğimiz, Türk edebiyatının usta yazarlarından Selçuk Baran adına, bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan bir öykü ödülü düzenliyor.

Henüz Yayınlanmamış Öykü Kitapları Yarışacak

Ödül seçici kurullarında yer almama kararını, ilgisizlik ve umursamazlık nedeniyle yazmaktan vazgeçmiş, kırgın bir yazar olan Selçuk Baran anısına konan ödül için değiştiren ve onu bir yazısında, ‘yaşarken ve yazarken inceliği, duyarlığı, değeri handiyse çiğnenmiş sevgili dost ‘ sözleriyle anan, edebiyatımızın bir diğer usta yazarı Selim İleri’nin başkanı olduğu seçici kurul Sezer Ateş Ayvaz, İlknur Özdemir, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve Turhan Günay’dan oluşuyor.

Ödül Yalnızca Bir Yapıta Verilecek

Henüz yayımlanmamış olan ve öykü kitabı niteliği taşıyan yapıtların aday olabileceği ödülün son katılım tarihi 9 kasım 2012’dir. Ödül sadece bir yapıta verilecektir. Ödüle değer bulunan yapıt 20 ocak 2013 tarihinden sonra açıklanacak ve Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından kitap olarak yayımlanacaktır. Ödüle katılmak isteyenler yapıtlarını, Galapera Sanat.Tünel,Ensiz sokak,Şeref apt.no 4 .kat 2.Beyoğlu adresine elden teslim edebilir ya da posta yoluyla gönderebilirler. Ayrıntılı bilgiyi ise laloze68@gmail.com ve www.galapera.org adresinden edinebilirler.

GALAPERA SANAT SELÇUK BARAN ÖYKÜ ÖDÜLÜ

İstanbul Galatapera Kültür ve Sanat Derneği tarafından yazar Selçuk Baran adına bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan bir öykü ödülü düzenlenmektedir.

Selçuk Baran Öykü Ödülünün Katılım Koşulları Şunlar:

1-Ödül herkese açıktır.
2-Ödüle öykü kitabı bütünlüğü taşıyan, henüz yayımlanmamış yapıtlar katılabileceklerdir.
3-Ödülün para karşılığı yoktur, ödüle değer bulunan yapıt, Kırmızı Kedi yayınevi tarafından yayımlanacaktır.
4-Ödüle katılan yapıtların 6’şar adet olarak, yazarın özgeçmişi ve iletişim bilgileriyle birlikte ‘Galapera Sanat. Tünel.Ensiz sokak.Şeref apt. No :4 –kat 2.Beyoğlu.İstanbul’ adresine gönderilmesi gerekmektedir.
5-Ödüle son katılma tarihi 9 kasım 2012 ‘dir.
6-Ödüle değer bulunan yapıt 20 ocak 2013 tarihinden sonra açıklanacaktır.
7-Ödüle gönderilen yapıtlar iade edilmez.

SELÇUK BARAN ÖYKÜ ÖDÜLÜ SEÇİCİ KURULU

Selim İleri
Sezer Ateş Ayvaz
İlknur Özdemir
Mehmet Saman Saçlıoğlu
Turhan Güney

Konular :
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR