İLİŞKİLER

Bir Erkeğin Sizinle İlgilendiğini Nasıl Anlarsınız?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.09.2012

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım

Bir erkeğin sizinle ilgilendiğini anlamanızı sağlayacak ipuçlarını öğrenmeye ne dersiniz?

Yaşasın, hoşlandığınız birini buldunuz. Şimdi çözmeniz gereken tek mesele, onun da sizden hoşlanıp hoşlanmadığıdır. Biraz olsun ısındıysanız, tamam rahatlayın. Bu sözcüksüz işaretleri okuyabilmek düşündüğünüzden daha kolaydır.

Sizin hakkınızda aynı şekilde düşünmüyor ama bir adım atıp atmamayı düşünüyor ve atarsa, tepkinizin ne olacağını çözmeye çalışıyor da olabilir. Bakın uzmanlar hangi ipuçlarını veriyor.

Erkeklerin Hareketlerini Anlamayı Öğrenmek...

Beden dili uzmanlarına göre, kadınların bir erkekle ilgilendiklerini gösteren elli iki hareketi, erkeklerin ise, sadece on hareketi var. Bunları okumayı öğrenmeye çalışmak karşınızdakinin sizi arzulayıp arzulamadığını öğrenmenin çok önemli bir yoludur ve ikinci bir tahminde bulunmaya çalışmanın ıstırabından kurtarabilir.

Elbette bazı işaretlerin farklı anlamı olur; yüzünüzü ellemek, konuştuğunuz insanı arzuladığınız anlamına gelebileceği gibi, onun hakkında ne düşündüğünüzü bulmaya çalıştığınız anlamına da gelebilir. Elbette bunun nedeni bu ifadelerin kendi bağlamları içinde ve göz teması gibi, diğer işaretlerle beraber ne demeye çalıştıklarını da göz önünde bulundurarak değerlendirilmesinin gerekmesidir. Kurnazlıkların üstesinden gelmeniz çok zaman almayacaktır.

Adım atması için fırsat verdiğinizde, her şeyi kırıp dökmeyeceğinizden emin olmanız için aşağıdaki işaretleri görmeyi bekleyin:

1. “Sana Bakıyorum" Dediği Anlar...

Bir erkeğin sizin hakkınızda hayal kurduğunun farkına varmadan önce bile yaptığı bazı şeyler vardır. Bir kaşını kaldırmış olabilir; size bakarken ağzı biraz açık durabilir daha davetkar görünebilmek için arkadaş kalabalığından ayrı durmaya çalışabilir. Çok bilinçlice cinselliği henüz düşünmemiş bile olabilir; ama aklına gelmeye başlamıştır.

2. “Kendime çeki düzen veriyorum”

Kravatlarıyla oynamaya, çoraplarını çekmeye ve elleriyle saçlarını karıştırmaya başlar. Tüm bu jestlerin amacı dikkatinizi çekmektir; aynı zamanda da kendine çeki düzen vermektir. Evet, erkekler de bunu yapar. Bunları sürekli yapıyor mu ya da üçünü de birden mi yapıyor? Bir tavus kuşu olsaydı, tüylerinin tüm etkisini şimdi hissediyor olurdunuz.

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım

3. “Centilmence davranma alarmı”

Böylece sonunda dikkatini çekmiş oldunuz, yörüngenize girdi ve sizinle ilgilendiğini bilmesine olanak verecek, şu koruyucu ve sahiplenmeci davranışların birkaçında bulunabilir.

Bu, sandalyenizin arkasına kolunu atmak, size içecek getirmek ya da sizi sıcak tutsun diye ceketini omzunuza koymak olabilir.

4. Gönderebileceğiniz İşaretler:

Sizin hakkınızda kararsız, hala karar vermeye çalıyor olabilir ki, bu durumda biraz daha fazla çalışmanız gerecektir. Kulağını çekiştirip durup durmadığına (kararsızlığının ifadesidir) ya da çenesini okşayıp okşamadığına ya da ellerini yanaklarına götürüp götürmediğine (durum üstüne düşündüğünü gösterir) dikkat edin.

5. Ve Son Olarak Ne Zaman Vazgeçmelisiniz?

Aşağıdakilerden birini yapıyorsa, onunla ilgili hayallerinizi çöpe atın gitsin.

Benden Hoşlandığını Nasıl Anlarım

Çapraz kollar savunmacılığı gösterir, burnunu ovalaması bir şeylerle ilgili yalan söylediğini ya da sizi reddettiğini.

Burnunun köprüsünü tutması olumsuz bir değerlendirmenin ifadesidir ve ellerini arkasında kavuşturmuş olması sinirli ve hayal kırıklığına uğramış olduğu anlamına gelir.

Vazgeçmeniz Zor Gibi Görünüyorsa Son Bir Hamle...

İşte Size Bir Fikir:

Örneğin yüzünüze ve saçınıza onun gibi dokunmak ve duruşunuzu ona benzetmek gibi davranışlarını taklit etmeye çalışın. Bu, sizin de onunla ilgilendiğinizi göstermenin iyi bir yoludur. Bu bilinç altına, “evet, lütfen” mesajını gönderir.

Konular :