İLİŞKİLER

Dikkat Çekici Olmak Elinizde! İşte Çekiciliğiniz Artırmanın 7 Püf Noktası

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 22.08.2010 - Güncelleme : 03.02.2023

Seksi bir yürüyüş, davetkâr bakışlar, seksi bir ses: Bu silahlarla, dünyayı avucunuza alırsınız. Bir partide çok güzel iki kadın hayal edin. Biri bir köşede gazozunun üzerine kapanmış oturuyor olsun. Diğeri ise, dimdik ayakta duruyor, gülümsüyor ve parmağını zarifçe şarap kadehini kenarında gezdiriyor olsun.

Herkes hangi kadınla konuşmak isteyecektir? Bunu bilene ödül yok. Mutlu, rahat ve güvenli görünen kadınlar tabii. İyi haber şu ki, beden dilinin birkaç küçük sırrını bilirseniz, siz de çekiciliğinizi artırabilirsiniz.

Görünüşünüzü değiştirmek için yapabileceğiniz çok şey olsa da, çekiciliğinizi anında artırmanın yolları vardır. Araştırmalar, vücut dilinizde, davranışlarınızda ve hatta giydiklerinizde yapacağınız değişikliklerin çekiciliğinizi artırabileceğini gösteriyor.

Bu yüzden saçınızı boyatarak, modası geçmiş bir diyete başlayarak veya bronzlaşarak görünüşünüzü elden geçirmeyin! Önce kim olduğunuzu bilin ve bilimsel olarak kanıtlanmış bu yöntemlerle kendinizi daha çekici hale getirin.

Çekici Bir Kadın Olmanın Sırları

İşte, sizi anında daha çekici kılmak için yapabileceğiniz yedi basit şey:

Erkekler Nasıl Daha Çekici Olabilir?

İşte, erkekleri daha çekici kılan durumlar: 

1. Fedakar Olun: Uzun vadeli bir ilişki arayanlar söz konusu olduğunda, kendinizi düşünmeden başkalarına yardım etmenin güzel görünmekten daha çekici olduğu gösterilmiştir.

Bir araştırmada, evsiz bir kişiye para veren ortalama görünümlü erkeklerin, doğrudan yanından geçip giden daha iyi görünümlü erkeklere göre kadınlara daha çekici geldiği görüldü. Yine de kısa süreli flörtler arayan kadınlar için durumun böyle olmadığını belirtmekte yarar var. 

2. Gerçek İltifat Yerine Mecazi İltifatlar Kullanın: Çinli araştırmacılara göre kadınlar daha çok kendilerine iltifat etmek için mecazi dil kullanan erkekleri tercih ediyor. "Gözlerin sabah çiği" veya "Gülüşün yaramaz bir kedi gibi" vb. gibi iltifatların, "Dudakların çok seksi" gibi gerçek ifadelerden daha iyi karşılandığını iddia ediyorlar. Teori, metaforik dil kullanmanın, daha bariz iltifatlardan daha fazla zeka gerektirdiği  ile açıklanıyor. 

3. Doğrudan Ona Bakın ve Gülümseyin:  İster kadın, ister erkek olsun göz temasını korumanın etkili bir flört tekniği olduğu bir sır değil ama bilimsel araştırmalara göre aslında sizi daha çekici gösteriyor. Çekiciliğinizi en fazla artırmak için, doğrudan sevginizin hedefine bakın ve ona gülümseyin.

4. Canlı Renkler Tercih Edin (Kırmızı gibi): Araştırmalar, özellikle kırmızı gibi dikkat çeken renklerin hem erkekleri hem de kadınları karşı cins için gerçekten daha çekici hale getirebileceğini gösteriyor. 

Kırmızı renkli kıyafetler giymek, erkekleri karşı cinse karşı daha baskın ve başarılı gösterirken; kadınlar kırmızı giydiğinde, erkeklerin ilkel arzularına dokunurlar ve böylece cinsel açıdan erkeklere daha çekici görünürler.

5. Yürüyüşünüzü Değiştirin

Araştırmalara göre, kalçaları sallayarak veya yürürken havalı görünmek kadınları ve erkekleri daha çekici kılıyor. Aslında, sadece farklı bir şekilde yürüyerek cazibenizi ikiye katlayabilirsiniz. Kadınlar için bu, kalçalarınızı bir yandan diğer yana sallama durumudur, oysa erkekler omuzlarında havalı bir şekilde yürümelidir.

Omuzlarınız düşük ve geride, karnınız içeride olacak şekilde ayağa kalkın. 

Sizi başınızın üzerinden yukarıya çekerek belkemiğinizi doğrultan bir ip hayal edin. Biriyle konuşurken bütün ilginizi yöneltin ve sürekli ayak değiştirmekten, sürekli kıpırdanmaktan kaçının. Ayak parmaklarınızı o kişiye doğru çevirmişseniz, ne ala –bunun, birinden hoşlandığınızın en güçlü işaretlerinden biri olduğu söyleniyor.

Kalça çalkalayarak yürümeyi Marilyn Monroe mükemmelleştirmişti. Bu yürüyüş kadınsı kavislerinizi çok iyi ortaya çıkarır. Şunu yapın: Yürürken, alt karın bölgenizi bağlı bir ipin sizi ileriye doğru çektiğini hayal edin. Karın kaslarınız hafifçe sıkılı olsun ve bir ayağınızı diğerinin tam önene koyun ki kalçalarınız biraz sallanır gibi görünsün. Başınız dik, omuzlarınız geride ve göğsünüz yukarıda olsun. Bir de çok yavaş hareket etmeyi unutmayın. Topukluları da eklediniz mi, tamamdır.

6. İyi Bir Dinleyici Olun: İnsanlar karşı cinsi dinlerken sadece başlarını sallayarak bile diğerlerine yüzde 40'a kadar daha çekici görünürler. Beğendiğiniz kişiyi can kulağıyla dikkatli dinlemeniz, bedenen bunu belli etmeniz sizi daha cana yakın ve sevilebilir ve dolayısıyla da daha çekici gösterir.!

Bakın, gülün, dinleyin. Erkekler (onları) dinlemeyi bilen kadınlara bayılırlar. Biriyle konuşurken asla o kişinin omzuna bakmayın. Göz temasını sürdürün, ama bir erkeği baştan çıkarmak niyetindeyseniz, bakışlarınızı utangaç bir şekilde kaçıracağınız zamanı da bilin.

Bir güzellik kraliçesi gibi gülümseyin, ama gülümsediğinizde göz kenarlarınızın kırışmasına dikkat edin. Uzmanlara göre bu, gerçek bir gülüşün en önemli belirtisiymiş.

7. Geniş bir duruş benimseyin: Bir araştırmaya göre, flört uygulaması profilinizdeki bir fotoğrafta veya barın karşısından nasıl göründüğünüzde, geniş bir duruş benimsemek birinin daha çekici görünmesini sağlayabilir. 

Bu, kollarınızı ve bacaklarınızı çaprazlamak veya katlamak yerine dışa doğru bakmanız anlamına gelir - buradaki fikir, geniş duruşların genellikle çekici olarak görülen açıklık ve hakimiyeti işaret etmesidir.

Konular :

dikkat çekici olmak, çekiciliği artırmak, çekici olmak için ne yapmalı