İLİŞKİLER

Erkeğin Size Açılmasını Nasıl Sağlayabilirsiniz?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 26.01.2013

Erkeğin Size Açılmasını Nasıl Sağlayabilirsiniz

Samimiyetin sağlanması için erkek ve kadının her ikisinin de anlayabileceği, duygularını açığa çıkarabilecekleri ortak bir dil bulmaları gerekir. Kadın, bu ortak dilin gelişimine üç şekilde yardım edebilir:

Gerçekten Konuşacağınız Bir Şey Olup Olmadığından Emin Olun

İlk olarak, erkeği cesaretlendirip ona örnekler vererek duyguların dili hakkında bazı ipuçlarını öğretebilir. İkinci olarak, erkeklerin bazen duygularını dolaylı bir şekilde ifade etmede kullandıkları sessiz yöntemleri daha ilgili dinlenmeyi öğrenebilir. Son olarak da eyleme dökülmüş iletişim şekillerinin yanında dökülmemiş olanlarının da değerini anlamaya ve kabullenmeye çalışmalıdır.

Çoğu kadın samimiyetin temelini yanlış bir düşünceye dayandırır, samimiyet için sadece duyguların paylaşılması gerektiğini düşünür.Samimiyeti “aşk muhabbeti” ile eş tutar. Bu nedenle, kadınlar çoğunlukla ilişkideki sorunların birbirlerine besledikleri duyguları karşılıklı konuşarak, birtakım formüllerle ifade ederek analiz ederek eleştirerek çözmeye çalışır. Çoğu ilişkinin aşktan gözlerin kör olduğu başlangıç dönemlerinde bu tür tartışmalar yaşandığı için pek çok kadın, böyle tartışmaların duygusal bağlılığın en belirgin kanıtı olduğuna inanmaya devam eder.

İlgi Duyduğu Alanlarda Konuşmayı Deneyin

Kadın, erkeğin kendisiyle konuşmasını istiyorsa, konuşacakları bir şeylerin olduğundan emin olmalıdır. Erkekleri birbirine ya da kadınlara yaklaştıran şey, yapılan hareketler ve deneyimlerdir. Kadınlar birlikte bir şeyler yapmadan önce, duygusal konuşmalarında neler hissettiklerini paylaşabilirler.

Erkeğin Size Açılmasını Nasıl Sağlayabilirsiniz

İlişkiyi, kendi temelleri yerine ilgi duyulan konular üzerine kurmak genellikle erkeklere daha kolay gelir. Duygularını açamayan bir erkek tipik olarak kişisel duygularının yerine görünürde kişisel olmayanları koymayı daha kolay bulur.

Bir erkeğin açılmasına yardım etmenin en iyi yollarından biri de onu gerçekten dinlemektir. Çoğu insan, dinliyor olması gereken yerde dinlemeden otomatik olarak karşılık verir. Dinlme, dikkat ve konsantrasyon gerektirir. Samimi konuşmalarda dinlemek konuşmaktan daha önemlidir; çünkü konuşanın devam etmesi ona güven vermeniz gerekir.

Onu Gerçekten Dinleyin

Erkekler için erkek arkadaşlarıyla konuşmak bir diyalogdan çok yarışmaya benzerken, kadınlarla yapılan tüm konuşmalar erkeğin güvensizliği dolayısıyla baskılanır. Kadın, doğru ortamı yaratıp erkeğin kendisine söyleyeceği şeyi gerçekten dinlemek istediğini göstererek onu gerçekten dinlerse erkeğin açılmasını kolaylaştırabilir.

Ona Kendini Nasıl İfade Edeceğini Öğretin

İletişim kurmak isteyen bir çift, gerçek doğru ya da uzlaşımının peşinde olmaksızın nasıl konuşalacağını bilmelidir. Erkeklerin çoğu konuşmanın konusuna önem verir.

Bir erkeğin samimiyet kapılarını aralayabilecek tek şey “sır”dır. Çünkü erkekler kişisel olaylarla ilgili olarak çok az konuşur ve kendilerini sorgular. Onlar, açığa çıkarıldığında acı veren özel sırlar barındıran gerçek hazinelerdir.

Eğer en önemli sırlarını, size anlatan birilerine gerçekten sahipseniz, açık bir ilişki yaratmak yolunda uzun bir yol kat etmişsinizdir demektir. Bir erkeğin hayatı boyunca taşıdığı sırrı nedir? Babasının para kazanma şeklinden daima utanç mı duymuştur? Çocukken kötü bir şeyler mi yapmıştır? Ne olursa olsun, sorunu ifade etmenin gereğine inandırmak çok önemlidir. Böylesi bir sır yükünden kurtulmak hayat değiştirebilir hatta erkeğin ilişkisini yeniden kurabilir.

Kısaca, bir erkeğin size bu tip sırlarını anlatmayı düşünmesini sağlamak için kendi geçmişinizden –onun bilmesini istemediğiniz- utanç duyduğunuz sırlarınızı anlatarak onu cesaretlendirmek en iyi yoldur. Eğer ona tüm geçmişinizi açarak güveninizi gösterirseniz o da kendi sırlarını vermek için size güvenebilir.

Konular :