İLİŞKİLER

Erkek Arkadaş Kutusunu Boş Tutmak

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 02.11.2012

Erkek Arkadaş Kutusunu Boş Tutmak

Flört etmenin büyük bir kısmı boşta olmakla ilgilidir. Evet, bunun çok açık göründüğünün farkındayız. Ama bir ilişkiye sahip olmak açısından tamamen yanlış bir yerdeyken, “boşum” diyebilmenin de bir sürü yolu vardır. Tıpkı ayın öteki yüzü gibi. Dünyaca ünlü ilişki uzmanı Lisa Helmanis bakın hangi tavsiyelerde bulunuyor:

Kendinizi Olası Partnerlere Karşı Kapatmayın

Birini bulabilenin en büyük düşmanlarından biri, “erkek arkadaş kutunuzda” birinin ya da bir şeyin olmasıdır. Bu kutu aslında hayatınızın aşkını sığdırabileceğiniz yerdir; ama heyhat, bu kutuyu hiç farkında olmadan ayakkabıdan bir sürü şeye kadardoldurmak konusunda kadınların üstüne yoktur. Yedeklerinizin zararsız olduğunu düşünüyor olsanız bile, aslında kendinizi olası partnerlere kapatıyorsunuz demektir. Erkek arkadaş kutunuzu göremeyebilirler; ama dolu olduğunu da sezebilirler...

Peki Ama Kutu da Ne var?

Biz kadınlar hayatımızı dolu dolu ve tatmin edici bir hale getirmek konusunda mükemmelizdir. Araştırmalar, bekar kadınların destek ağları yaratmak ve tatmin edici sosyal aktivitelere katılmak konusunda bekar erkeklere göre çok daha iyi olduğunu gösteriyor. Bu yetenekle ilgili tek sorun, bazen spor, kızlarla akşam yemeğine çıkmak ve işten sonra içmeye gitmek derken yeni bekar erkeklerin bulunabileceği başka yerlere gitmeye zaman bulamamaktır.

Ve bazen insanlar ajandalarında hiç boş yer kalmaması için o kadar kaygılanırlar ki şansa hiç yer bırakmazlar. Çoktan öylesine doludur ki 69 santim boyunda, 15 santim eninde bir adam olmayanlar oraya asla giremez. Bir süredir hiç kimseyle tanışmadıysanız, yaşam biçimimizin hangi yanlarının sizin açınızdan besleyici olduğunu ve hangilerinin zamanınızı daha iyi kullanabilmek için elenmesi gerektiğini (tek bayanlar yerine karma çiftlerden oluşan bir kursa niçin katılmıyorsunuz?) yeniden değerlendirmek için zaman ayırın.

Erkek Arkadaş Kutusunu Boş Tutmak

Yeni Biri

Yeni biriyle tanışma arayışındayken kendimizi sabote etmenin en temel yollarından biri de geçmişi şimdiki zamanda sürdürmektir. Tanıştığınız herkesi eski sevgilinizle karşılaştırarak, hala gazetedeki falı okuyarak, adını “ve” sözcüğünden daha fazla anarak, kutuya yeni birini alma şansınızı yok ediyorsunuz, çünkü kutunun içinde yer bırakmıyorsunuz.

İlişkilerinin Çoğunun Bitmesinin İyi Bir Nedeni Vardır

Hayatınızda olmasını daha fazla istediğiniz başka biri olmayabilir ya da eski sevgilinizle kurduğunuz ilişki gibi bir ilişkiyi kurabileceğiniz birini hiç bulamayacağınızı sanabilirsiniz. Ama gerçek şu dur ki ilişkilerin çoğunun bitmesinin iyi bir nedeni vardır. Bir ilişkiyi kaybetmiş olmaktan dolayı acı çekmenin bir kuralı ya da “normal” bir yolu yoktur. Aradan dört yıl geçmesine rağmen hala boş veremiyorsanız, bir danışmana başvurmalısınız.

Risk almaktan ürktüğümüz, işlerin yolunda gitmemesi ve yeniden acı çekmekten korktuğumuz için bazen eski bir ilişkiyi yeni biriyle tanımamanın bahanesi haline getiririz. Hayatınızı ileriye götürmek istiyorsanız, bunun sorumluluğunu almalısınız.

Konular :