İLİŞKİLER

İlk Buluşma Heyecanınızı Yenecek 6 Altın Öneri

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.10.2011

İlk Buluşma Heyecanınızı Yenecek 6 Altın Öneri

İlk buluşmalar genellikle heyecanın dorukta olduğu anlar olduğundan, söze nasıl başlanacağını bilemeyiz kimi zaman.Eğer sevgilinizle ilk buluşmanızda onunla nasıl etkili iletişim kuracağınız konusunda fikriniz yoksa bu 6 önemli ipucuna mutlaka bir göz atın deriz.

1-Heyecanınızı Kontrol Altına Almanızı Sağlayacak Sihirli Soru: "Günün nasıldı?”

Konuşmaya bu soruyla başlamak ortamdaki utanç verici sessizliği önlemek için mükemmel bir giriş cümlesi olabilir sizin için. Böylelikle sevgiliniz gün boyunca yaptıklarını bir bir anlatırken siz de biraz da olsun heyecanınızı kontrol altına alabilirsiniz.

2- Geçmiş Konuşmalarınızdan, Mesajlaşmalarınızdan Bahsedebilirsiniz

Geçmiş konuşmalarınızdan (telefonda konuşurken veya mesajlaşırken sizi etkileyen sözlerinden bahsedebilirsiniz) ve yaşadığınız ortak olaylardan bahsedin. Onu en son nerede ve nasıl bir kıyafetle gördüyseniz bunlardan bahsedin konuşmanızın bir kısmında. Gezmekten hoşlandığı yerleri sormanız bir sonraki randevu için sürprizler hazırlamanız konusunda size fikir verebilir.

3- Espri Her Zaman Etkilidir Tabi Dozunda Olunca

Sessizlik kimi zaman karşınızdakini sıktığınızı düşünmenize neden olabilir. Konuşmaktan hoşlanacağınız konuları düşünerek ortak zevklerinize hitap eden konular seçin. Arada sırada birkaç espri yapmanız hem sizi rahatlatacak hem de konuşmanıza eğlenceli bir tat katacaktır.

4-Cevabı "Evet" ya da "Hayır" Olan Sorulardan Kaçının

Sevgilinizi daha yakından tanımak için “evet” ya da “hayır” cevabı verebilecek sorular yerine onun konuşmasını sağlayacak sorular sormaya çalışın. Böylelikle onu daha iyi tanımış olursunuz; hem böylelikle neler konuşacağınıza dair de düşünmenize zaman kalır.

5-"Nerelere Seyahat Etmekten Hoşlanırsın?"

Hangi şehirleri, ülkeleri gördüğünü veya görmek istediğini sorabilirsiniz. Böylelikle birlikte keyifli küçük seyahat planlarınız için şimdiden fikriniz olur.

6-Eğer Bir Sorununuz Varsa Onun Bu Konudaki Tavsiyelerini Alın

Eğer işyerinizde veya hayatınızda yaşadığınız bir sorun varsa kendisinin bu konudaki önerilerini sorabilirsiniz. Tavsiye isterken uzak durmanız gereken konular: Aile içi çatışmalarınızı veya kişisel sorunlarınız hakkında daha ilk görüşmenizde fikir almanız çok da doğru olmaz.

Bu altı altın husus bir sonraki randevunuzu garanti altına almanızda sizi eminiz çok yardımcı olacaktır.

Konular :