İLİŞKİLER

Ne Zaman Birlikte Olmalı?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 12.10.2012

Ne Zaman Birlikte Olmalı

Seks birçok insan için hayatın harika ve gerekli parçasıdır ve çıkmayla kaçınılmaz olarak bağlıdır. En önemli soru, buluşmaktan sevişmeye ne zaman geçilebileceğidir ve doğru zaman sürekli ateşli tartışmalara konu olur.

Neyin Peşindesiniz?

Bazı insanlar için çıkmak, sahada oynayıp birkaç takım arkadaşı edinmek anlamına gelir. Başkaları için ise, bir amaç için araç, daha düzenli ve kendinizi adayabileceğiniz bir ilişki yakalamanın yoludur. Bu ikisinin birbirlerini dışladığı ve bir arada olamayacağını söylemek için ortada bir neden yoktur; ama gene de çoğunlukla bu böyledir. Çıkmaktan ne beklediğinizi iyi düşünün. Kimseye gönül vermeden, kolay yollu bir-iki senelik bir ilişki ise aradığınız; o zaman bazı şanslı adamların ilgisini toplamak ve onlarla gönül eğlendirmek tam size göre olabilir. Fakat daha kalıcı birini arıyorsanız, seks tercihleriniz konusunda daha ciddi düşünmelisiniz.

Ne Zaman Birlikte Olmalı

Aradığınız Seks mi Yoksa Bir İlişki mi?

Kadınlar seks sırasında oksitosin adında bir hormon salgılar (buna sarılma hormonu da denir). Bu hormon diğer fonksiyonları dışında, kadının partnerine bağlılığını güçlendirir ve kendisini iyi hissetmesini sağlar. Bu gerçekten üzerine düşünmeye değer bir durumdur; çünkü gerçekten tanımadığınız birine, sırf onunla yattınız diye, bağlılık duymanıza neden olabilir. Bu aklınızı bulandırabilir ve gerçekten bağdaşıp bağdaşmadığınızı anlamanızın önüne geçebilir.

Ne Zaman Birlikte Olmalı

Gerçeğin Sesine Kulak Verin

Duygusal düzeyde, bazı kadınlar seks sırasında yaratılan samimiyeti daha anlamlı bazı şeylerle karıştırabilir. Özellikle uzun zamandır yalnızsanız, bunun olması çok daha kolaydır. Bu fikirlerden herhangi biri size gerçeğin sesi gibi geliyorsa, birlikte olmadan önce biraz durup bekleyin. Erkeğinizle geçinebiliyorsanız, beklemek daha yerinde olur. Yok eğer işler zaten o kadar iyi gitmiyorsa, çekip gitmenize daha kolay hale getirir.

İyi Kız, Kötü Kıza Karşı Sendromu

Aydınlanmış çağımızda, bedenimizle ne yapmayı seçtiğimiz o kadar da önemli olmamalı. Fakat davranışlarımız, niyetimizden bağımsız olarak başkaları tarafından farklı şekillerde yorumlanır. Eğer bir ilişki istiyorsanız seks için uygun zamanı beklemelisiniz. Bu sürenin ne kadar uzun süreceği size bağlı. Fakat ilk buluşmada seks kesinlikle olmaması gereken bir şeydir. Bu, erkeklerin birlikte oldukları kadının peşinde koşmaya değer biri olduğunu hissetmek istemeleriyle doğrudan ilgili bir durumdur. Daha ikinci adını bile bilmeden soyunmak yerine beklemek, büyük olasılıkla sizi kız arkadaşı gibi görmesini sağlar. Ve ilişkide yavaş yavaş inşa edilen bir seks hayatı cinsel ilgiyi ve heyecanı artırır.

Elbette bazı insanlar büyük bir özgüvenle hemen yatağa atladıkları halde altmış yıl sonra hala birlikte olmaya devam edebilir. Fakat bu bir şeylerin üzerine atlarken her şeyin berbat edilmediğinin canlı bir kanıtı sayılmaz; daha çok duygusal olarak uyumu yakalaşım olmalarına bağlıdır. Beklemek kilit noktadır. Doğru zamanda hareket ederek,yanlış yapmamak en önemli kuraldır.

Bazı kadınlar için iyi bir ilişkinin seks de o kadar iyi değilse, hiçbir anlamı olmaz; ve işi daha ileri götürmek isteyip istemediklerini anlamak için bir “test sürüşü” şarttır. Çoğu insanın yeni birine ısınması ve bedenini anlaması biraz zaman alır. Bu nedenle tekrar bir oyun oynama ihtimalini, sırf yıldızları göremedim diye, saf dışı bırakmayın. Birçok çift birbirleri hakkında bilgileri arttıkça cinsel tatminin de iyileştiğini söyler.

Ne Zaman Birlikte Olmalı

Elbette bunun diğer tarafı da bir gecelik ilişkilerin heyecanını ve yaramazlığı seven biri olmanızdır. Sadece bir yabancıyla olmasına izin verdiğiniz için, hiçbir birlikteliğiniz bir ilişkiye dönüşmüyosa, bunun gerçekten size yarayıp yaramadığını iyice düşünün.

İşte Size Bir Fikir

Gönderdiğiniz mesajlar kontrolünüz altında olsun. Bir gecelik ilişkiden öte bir şey istiyorsanız, muhabbeti henüz hazır olmadığınız cinsel alanlara taşımayın. Yürekten kur yapın, ama ansiklopedinin biyoloji sayfalarını anlatmaya kalkmayın. Bu sadece kafa karışıklığına neden olmakla kalmaz, aynı zamanda iyi bir ilişki için değil, iyi vakit geçirmek için uygun bir kadın olduğunuz izlenimi doğurur. Karşınızdaki insanın geçmişi ve ilgi alanları hakkında bir sürü soru sorun ki fiziksel bir eğlenceden daha fazlasını istediğiniz açıkça anlaşılabilsin.

Konular :