İLİŞKİLER

Stresten Kurtulmak İsteyen Eşler Bu Haber Size

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 13.10.2010

Stresten Kurtulmak İsteyen Eşler Bu Haber Size

Son yıllarda yapılan araştırmalara göre, erkeklerin yüzde 37’si ve kadınların yüzde 34’ü aşk yapmaya zaman ayırabiliyor. Uzmanlar sevişmenin stres atmak için harika bir yöntem olduğu söylüyorlar. Birisine kendinizi yakın hissetmek ve onunla fiziksel ve zihinsel yakınlığa girmek stres düzeyinizi azaltır. Oysa özellikle evliliklerde seks yapmak, yapılacak işler listesinin en altına yazılır. Kimisi için bu, yerine getirilmesi gereken bir ev işi haline gelmiştir.

Çoğu insanın hayatı son derece büyük bir hız içinde aktığı için, nasıl doktordan randevu alıyorsak eşimizden de randevu almalıyız. Romantizmin ve aşk yapmanın kendiliğinden gelen bir şey olması fikri günümüz insanının hayatına pek uymuyor. Hiç yapmamaktansa, programa almak daha iyidir.

Eğer bir ilişki beslenmez ve iyi tutulmazsa, bir zamanların tutkusu ortadan kaybolabilir. Böyle bir çıkmazsa girmişseniz, biraz nefes almak ve ilişkinizi düzenlemek için taahhütlerde bulunun. Eşinize bir randevu verin. Bir akrabanız ya da arkadaşınızdan o gece çocuklara bakmasını rica edin. Şık giyinin ve eşinizle evinizde mum ışığında yemek yiyin. Hafif bir müzik ve hoş bir sohbet ortamı tamamlasın.

Birbirinize gerçekten nelerden hoşlandığınızı ve birbirinizi niçin sevdiğinizi anlatın. Bu olumsuzlukları ortaya koyma zamanı değildir; onun için de hoşlanmadığınız şeyler sıralamaya başlamayın. Sadece birkaç haftadan beri tanışıyormuş gibi yapın. El ele tutuşun ve bu romantik buluşmanın keyfini çıkarın. İlişkinizi tazeleyin; bırakın akşam sizi götürmek istediği yere götürsün.

Tutkuyu öldüren şeylerin başında yatağa iş almak gelir. Bu kadar mahrem bir zamanda bambaşka bir şeyle rekabet etmeyi hiç kimse istemez. Tutkulu bir ilişki öncesinde, sırasında ve sonrasında iş konuşmak mahremiyeti öldürmek demektir.

Bob Losyk, Sakin Ol Sinirlerine Hakim Ol

Konular :