CİLT BAKIMI VE ESTETİK

Doğal Yoldan Cilt Bakımı

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.07.2010

Doğal Yoldan Cilt Bakımı

Cilt vücudumuzun en büyük organıdır. Kişiden kişiye değişse de yaklaşık olarak 2 metredir ve sürekli bizi dış etkenlere karşı koruma görevi görür. Nefes olan bir organımızdır. Yıllarca gerek yazılı gerekse sözlü basından az ya da çok kişisel bilgi edinmişizdir.

Pahalı kremler, set set alınan peelingler, sıkılaştırıcı maskeler vs. İlk zamanlar büyük bir çoğunluğumuz bir heves kullansa da daha sonra ayna önü büblosuna dönüşüvermiştir kremler.

Cildin en büyük ihtiyacı nemdir. Bunu sağlamanın en kolay yolu 2,5 litre günlük su alımı ile gerçekleşir.

Cilt, haftalık olarak ölü hücresi temizlenmesi gereken organımız olduğundan, tüm yüz ve vücudumuza bildiğimiz herkesin evinde rahatça yapabileceği keseyi deneyin. İlk önce yüzünüzü hafif okşama hareketleri ile keseleyip daha sonra biraz daha sert olan vücut için uygun olan tüm boyun kol bacak bölgeniz dahil olmak üzere orta şiddette baskı uygulayarak ölü hücrelerinizden arınmış olacaksınız. Banyodan çıktıktan sonra da özellikle bebekler için kullanılan pişik kremlerini yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz içerisinde çinko olduğundan cildinizi en pahalı kremler kadar besleyip canlandıracaktır. Eczanenizden çinko değeri yüksek krem isteyin sonra da yüzünüze bir nemlendirici uygulayın.

Diyelim ki cilt mevsimsel bir kuruma yaşıyor; hemen nemlendiricinizi iyice yıkadığınız veya buhar banyosu yaptığınız cildinize maske olarak kullanın. 15 -20 dakika beklettikten sonra, maskeyi yüzünüzden temizlemeden yüz masajı yaparak, kalanını ise bir peçeteyle temizleyip cildin nemini sağlamış olacaksınız.

Unutmayın cilt en çok doğallığa sağlıklı cevap verir.

Sultan Zor
Cilt Bakım Uzmanı

Konular :