MAKYAJ

Adım Adım Makyaj Yapma Tekniğini Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.11.2011

Adım Adım Makyaj Yapma Tekniğini Öğrenmeye Ne Dersiniz?

Adım Adım Makyaj Yapma Tekniğini Öğrenmeye Ne Dersiniz

Hiç makyajdan anlamam, ruju bile zor sürerim diyorsanız işte size adım adım makyaj yapma tekniği. Şu an olmasa bile eminiz muhteşem görünmek istediğiniz bir an bu bilgiler işinize çok yarayacak...

1.Cildinizi iyice nemlendirmekle başlayın, sonra nemlendiricinin cildinize işlemesi için birkaç dakika bekleyin. Göz kremi kullanıyorsanız, onu da şimdiden sürün. Fondöten sık sık göz altlarında toplanabilir ve bu da sizi yaşlı gösterebilir.

Adım Adım Makyaj Yapma Tekniğini Öğrenmeye Ne Dersiniz

2. Avucunuza on kuruş büyüklüğünde fondöten dökün ve sonra alnınızı, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize nokta nokta bölüştürün. Parmaklarınızla ya da bir sünger yardımıyla, dışarıya doğru küçük hareketler yaparak yavaş yavaş dağıtın. Göz kapaklarınıza da fondöten sürmeyi unutmayın; fondöteni göz farı için iyi bir zemin oluşturabilir. Amacınız fondöteni belli olmayacak şekilde saç diplerine ve çene çizgisine birleştirmektir. Eğer fazla kaçırırsanız, temiz nemli bir süngerle fazlasını alın. Fondöteni her zaman iyi bir ışıkta sürün ve unutmayın: Dağıtın, dağıtın, dağıtın.

3. Sonra, sivilceler ve göz altı çizgileri gibi kusurları örtmeye odaklanın. Kapatıcınızı alın ve örtmek istediğiniz bölgelere, parmağınızın ucuyla ya da minik bir fırçayla küçük noktalar kondurun, sonra iyice dağıtın.

Adım Adım Makyaj Yapma Tekniğini Öğrenmeye Ne Dersiniz

4. Şimdi de T bölgenizin üstünü hafifçe pudralayarak fondöteni “yerleştirin” (eğer ışığı geçiren bir fondöten kullanıyorsanız buna gerek yoktur; çünkü amacınız mat değil nemli bir görüntü elde etmektir.) Pudranın fazlasını bir kâğıt mendille alın, yüzünüzde kalmasın. İnce çizgileri belirginleştirebildiğinden, gözlerinizin altına asla pudra sürmeyin. Makyajınızın altına kalın bir tabaka fondöten sürmekten her zaman kaçının, bu da sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir.

5. Daha sonra, yanak bombelerinize allık sürün. Bombeleri bulmak için yanaklarınızın içine çekin ve gülümseyin.

6.“Makyajsız” görünüm peşindeyseniz, bolca maskara kullanmaya bakın; yoksa gözleriniz “kaybolabilir.” Gözlerinizi belirginleştirmek için siyah ya da kahverengi göz kalemi ve maskara kullanın.

Konular :