MAKYAJ

Hangi Makyaj Malzemesi Nasıl Kullanılır?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 24.09.2011

Hangi Makyaj Malzemesi Nasıl Kullanılır

Başlığa aldanıp da “Canım bunu da bilmeyecek ne var..” diye düşünmeyin, zira azımsanmayacak boyutta birçok kadın. kendine istedikleri gibi makyaj yapamamaktan şikâyetçi.

Öncelikle makyaj yaparken kullanacağınız malzemeleri çok iyi tanımalısınız. İşte adım adım makyaj…

Fondöten

Nemlendirici uyguladıktan ve kusurları kapattıktan sonra fondöteninizi kullanabilirsiniz. Fondöten seçerken en önemli faktör renktir. Cildinize en uygun rengi seçmelisiniz. Aksi taktirde yüzünüze maske takmış izlenimi verirseniz. Fondöteni nemli yumuşak bir makyaj süngeriyle uygularsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz.

Pudra

Fondötenden sonra makyaja pürüzsü bir zemin hazırlamak için pudra kullanmalısınız. Pudranın amacı fondötenden kaynaklanan parlamaları kapatıp yüzün tek renkte olmasını sağlamaktır.

Allık

Allık ifadenizi ortaya çıkartacak bir makyaj malzemesidir. Azı soluk fazlası komik görünecektir. Bunun için allık seçiminde ve kullanımında dikkatli olmak gereklidir. En pratiği birkaç renkten oluşan allıklar kullanmaktır. Elmacık kemiklerinizden çenenize doğru yumuşak bir fırçayla uygulayabilirsiniz.

Ruj

Rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınıza nemlendirici bir fondöten sürmeniz rujun kalıcılığını artıracak ve rengini daha çarpıcı görünmesini sağlayacaktır.

Far

Giysi ve cilt renginize göre seçeceğiniz far gözlerinizi ortaya çıkaracaktır. Bunu yaparken abartmamaya özen göstermelisiniz. Yoksa yüzünüz renk karmaşası haline gelebilir.

Rimel

Rimelsiz bir makyaj düşünülemez. Rimel sürmeden önce kirpiklerinize pudra sürerseniz, rimeliniz top top olmaz.

Konular :