MAKYAJ

Profesyonel Makyaj Hilelerini Öğrenin Mükemmel Görünün

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.06.2011
Profesyonel Makyaj Hilelerini Öğrenin Mükemmel Görünün

Makyaj yapmanın özel bir yetenek gerektirdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. İsteyen herkes birkaç önemli noktaya dikkat ederek makyajla istediği görünüme sahip olabilir. Makyajda ilk kural doğal güzelliği vurgulamaktan geçiyor. Makyajda, yüzünüzde en çok beğendiğiniz yeri ortaya çıkarmak, kusurlu belgeleri ise gölgede bırakmak temel esastır. Profesyonel kozmetiğin kurallarını öğrenin ve en iyi makyaj teknikleriyle yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkartın. İşte size profesyonel makyaj uzmanlarından birkaç önemli makyaj hilesi. Hadi ne duruyorsunuz; denemeye başlayın!

İşe Kaşlarınızı Şekillendirmekle Başlayın

İşe ilk önce yüzünüz için mükemmel bir çerçeve olan kaşlarınızdan başlayın. Eğer kaşlarınız seyrek ise aralarını bir aplikatör yardımıyla kaş renginize yakın bir farla veya bir kaş kalemiyle, kaşlarınızdaki boşlukları yumuşak dokunuşlarla doldurun. Kalem kullanırken çok daha dikkatli olmalısınız; aksi takdirde 70’li yıllardaki film yıldızlarının kaşlarına sahip olabilirsiniz.

Nasıl Makyajla Burnumuzu Daraltırız?

Eğer cerrahi ile uğraşmadan makyajla kanatlı ve kemikli burnunuzu küçültmek istiyorsanız makyaj uzmanlarının önerilerine kulak verin. Önce cilt tonunuzdan 1-2 ton koyu bir kapatıcıyı nemli bir makyaj süngeri yardımıyla burun kanatlarınıza ve kemik bölgesine sürün. Burnunuzun her iki tarafına bu maskeleme formülünü uygulayın. Daha sonra dar bölümleri vurgulamak için burun köprünüzün üzerine daha hafif bir pudra veya açık tonda bir kapatıcı uygulayın. Burnunuzdaki kusurlu bölgelere koyu renkte kapatıcı kullanmanız, burnunuzdaki kusurları kaptmanın yanı sıra, yüzünüzün diğer bölgelerini ortaya çıkarmaya yarar.

Göz Farı Kullanırken Doğru Fırça Kullanın

Kaliteli makyaj araçları kullanmak, kusursuz bir görünüme kavuşmanın altın anahtarıdır. Bu yüzden makyaj malzemelerini ve araçlarını seçerken, mümkün olduğunca kaliteli olanlarını tercih edin.

Düzgün ve dikkatli bir şekilde gözlerinize far uygulamak istiyorsanız, mutlaka üç değişik boyda fırçanız olmalı. Büyük bir fırça; yatay açılı, daha küçük bir fırça ve bir aplikatör. Güzellik uzmanları, gözlerde daha yumuşak ve kadınsı bir hava yaratmanın önemli bir aracı olan farları kullanırken, farklı renk tonlarının doğru bir şekilde seçilmesi ve uygulanması gerektiğini belirtiyorlar.

Yanaklarınızı Belirginleştirirken Doğal Renkleri Tercih Edin

Geniş açılı, kaliteli bir allık fırçası yardımıyla yüzünüze profesyonel bir şekilde allık sürebilirsiniz. Teninize uygun bir renkte seçtiğiniz allığı (açık tenliler pembe tonlarını daha kumral ve koyu tenliler yavruağzı tonlarını seçebilirler) yüzünüze uyguladıktan sonra, daha büyük bir fırçayla bronzlaştırıcı allığı ince bir şekilde sürün. Sürdüğünüz allığını üzerine yaptığınız bu makyaj hilesiyle, çok daha doğal bir görünüme sahip olacaksınız.

Dudak Makyajı Yaparken Bunlara Dikkat

Dudaklarınızı doğal bir görünüme kavuşturmak için ruj kullanırken muhakkak dudak fırçasından yardım alın. Makyaj uzmanları, krem rujların dudakları çok daha iyi bir görünüme kavuşturduklarını söylüyorlar. Ruj fırçasıyla sürdüğünüz krem rujla, dudağınızın iç kısmını ve çevresini belirginleştirin ve anında daha dolgun, öpülesi dudaklara kavuşun.

Konular :