MAKYAJ

Doğru Makyajın Sırları

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 22.08.2010

Doğru Makyajın Sırları

Güzelliğiniz ile nefes kesmek mi istiyorsunuz? O zaman vereceğimiz ipuçlarına çok dikkat edin. Öncelikle yüzünüzü cilt tipinize uygun olarak seçtiğiniz nemlendiricinizi sürün. Birkaç dakika sonra da krem şeklindeki fondötenden yüzünüze bir parça sürüp parmak uçlarınızla yavaş yavaş yüzünüze yedirin. Fondötenin üstüne kesinlikle pudra sürmeyin.

Günümüzde fondötenler, kusurları örtmek ve cildin parlamasını sağlamak için, çok çeşitli silikonlu pudralar ve ışığı yayan pigmentler içeriyor. Üstelik içlerinde cildi güneşten koruyacak maddeler ve vitaminler de var.

Göz makyajına başlamadan önce göz kapağınızın çevresine yüzünüze sürdüğünüz fondötenden bir ton açık başka fondöten sürün. Göz altına hafifçe pudra sürün. Eğer gözlerinizin altında belirgin şekilde morluklar varsa mutlaka kapatıcı kullanın. Yalnız kapatıcınızın çok açık renk olmamasına özen gösterin. Teninize uygun bir kapatıcı seçin.

Gözenekleriniz genişlemişse ya da sivilceleriniz varsa, dikkatleri üstlerine çekmemek için, ışıltılı parçacıklar içeren bronzlaştırıcı pudraları gündüz saatlerinde kullanmaktan kaçının. Bunları, ışığın sizden yana olacağı, sizi daha alımlı gösterecek akşam saatlerine bırakın. Gündüzleri mat formüllü bronzlaştırıcı pudraları tercih edin.

Kaş altından kirpiğe kadar uzanan kemiğe açık renk ve ışıltılı bir sıvı göz farını parmaklarınızla yayın. Yüzünüze sürdüğünüz pudradan bu bölgeye de uygulayın. İnce bir fırçayla gözkapaklarınıza açık bej tonlarında far sürün.

Dudaklarınızın etrafına doğal renkte bir dudak kalemi sü¬rün. Dudaklarınızın renginden yalnızca bir ton koyu olması gerekiyor. Dudak içini de parlatıcı ya da açık renkte parlak bir rujla boyayın.

Bir kaş kalemiyle hafifçe kaşlarınıza renk verin. Sonra bir kaş fırçasıyla tarayın. Kaşlarınız çok kalın ve kıvrık ise süreceğiniz çok az saç jölesi ile onları sabitleyebilirsiniz.

Elmacık kemiklerinize çok açık tenliyseniz gül rengi tonlarında, buğday tenliyseniz şeftali tonlarında bir allık sürün. Allığınızın son derece ince olmasına özen gösterin.

Kirpiklerinizi kıvırın ve yalnızca üst kirpiklerinize rimel sürün. Kirpikleri belirginleştirmek için ince bir fırçayla siyah göz farını üst gözkapağınızın uç kısmına sürün.

Konular :