MAKYAJ

Gür ve Asi Kaşlarlarınızı Nasıl Şekillendirebilirsiniz?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 31.01.2013

Gür ve Asi Kaşlarlarınızı Nasıl Şekillendirebilirsiniz

Asi kaşlarınızı nasıl evcilleştireceğinizibilmiyor musunuz? Kaşlarınızı istediğiniz, mükemmel şekle kavuşturmak için işteyapmanız gerekenler. Size vereceğimiz ipuçlarını mutlaka deneyin, daha genç ve güzel görünmenin keyfini yaşayın!

Kaşlarınıza özen gösterdiğiniz ve doğru şekli verdiğiniz zaman çok daha genç görünürsünüz. Şekil vermekte zorlandığınız kaşlarınız sizi asi ve agresif gösterebilir. Bu nedenle daha çekici ve daha yumuşak bakışlar için mutlaka kaşlarınızaözel birtakım uygulamalar yapmanız gerekir.

Doğru kaş şekli ile hem daha genç, hem de daha bakımlı görünebilirken, yanlış kaş alımı bizi yaşlı, yorgun ve stresli gösterebiliyor.

Kaş şekilleri kadınlar için son derece önemlidir. Gür ve şekil vermekte zorlandığınız kaşlarınız için ilk iş, doğal kaş hattını bozmadan kaşları almaktan geçiyor.Bu hattı belirledikten sonra, sıra yüzünüzü sert gösteren diğer kıllardan kurtulmaya geliyor. Kaşlarınıza bir kez istenilen şekli verdikten sonra, artık düzenli olarak bu stillde kaşlarınızı almaya devam etmeniz önemli birhusustur.

Özellikle gür ve düzensiz görünümdeki kaşlar 35 yaşından sonra hormonal dalgalanmalar ve aşırı stres nedeniyle daha büyük bir sorun haline gelebilir. Oysa düzenli bir kaş bakımıyla aslında mükemmel görünmek sandığınız kadar zor değil.

Gür kaşları fırçalamak ve doğal kaş hizasını bozmadan almak gerçekten yüzünüzde büyük fark yaratır. Kaşlarınızı aşırı inceltme hatasına düşürseniz, yorgun ve yaşlı görünebilirsiniz.

Gür ve Asi Kaşlarlarınızı Nasıl Şekillendirebilirsiniz

Saç Spreyi ile Kaşlarınızın Şeklini Sabitleyin

Tabi kaşlarınızı düzenli olarak almak her zaman tek başına yeterli olmayabilir. Gür ve bir türlü şekil veremediğiniz asi kaşlarınız için işte önemli bir ipucu size: Saç spreyi ve kaş jeli. Bunları kozmetik ürünler satan marketlerden temin edebilir veya evde kendiniz yapabilirsiniz.

Asi kaşlarınızı yumuşatmak için hızlı bir çözümdür bu yol. Elinizde özel bir kaş fırçası yoksa, saç fırçanızın veya temiz bir diş fırçasının üzerine bir miktar saç spreyi sıkın. Saç spreyi sayesinde gür ve dağınık kaşlarınıza rahatça şekil vermenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Kaşlarınızı Nasıl Fırçalamalısınız?

Önce yüzünüzünyanlarına doğru kaşlarınızını tarayın, sonra da yukarı doğru fırçalayın. En son dilediğiniz şekli kaşınıza verin. Öncesinde fırçanıza az miktarda saç spreyi sıkmayı unutmayın.

Asi Kaşlara Doğal Reçete

Kaşlarınıza kolay şekillendirmek için balmumu içeren kaş jelinizi evde kendiniz yapabilirsiniz.

Mikrodalga fırında, 2 tatlı kaşığı kadar rendelediğiniz balmumunu eritin. Eriyen balmumuna, 1 çay kaşığı hint yağı katıp karıştırın. Katılaşmadan kaşlarınız üzerine küçük bir miktar uygulayın. Daha sonrakarışımı soğumaya bırakın. İhtiyacınız olduğunda bu ev yapımı doğal kaş jölesini kullanabilirsiniz. Asi kaşlarınızı şekillendirmek için bu güzellik rutinini bir gün öncesinden hazırlamanız size zaman kazandırır.

Konular :