MAKYAJ

Makyajın Gençleştirici Etkisinden Faydalanın

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 22.08.2010

Makyajın Gençleştirici Etkisinden Faydalanın

Yüzünüzü fondötene bulayıp sivilceleri ve diğer pürüzleri kapatıcıyla örtünce kaymak gibi bir teniniz olacağını ve bu halinizle gururla sergileyecek resimler çektirebileceğinizi düşünüyor olabilirsiniz.

Bunu aklınızdan çıkarın. Fondötenin ölçüsünü kaçırırsanız, balmumu bir heykele, daha kötüsü kadın elbiseleri içindeki bir erkeğe benzeyebilirsiniz.

Siz, ölçülü olmaya bakın.

İyi Yanlarını Öne Çıkar, Kusurları Gizle Formülü

Yüzünüzün iyi yanlarını ortaya çıkarın. Yanaklarınızın bombeli kısımlarına allık sürün, göz kapaklarınıza birkaç sahte kirpik iliştirin ve dudaklarınıza parlak bir ruj sürün. Ancak makyajın altın kuralını unutmayın: Aynı anda hem göz, hem dudak makyajına ağırlık vermeyin. Makyaj çantanızı açmadan önce birinden birine karar verin.

Hafif sarkmış çene ve yanak bölgesi yüzü daha yaşlı gösterir. Koyu renk bir bronzlaştırıcı pudranın “pudra gerginleştirici” etkisi size genç bir görünüm kazandıracaktır.

Şampanya ve Kayısı Gibi Sıcak Tonları Tercih Edin

Nasıl mı? Pudrayı allık fırçasıyla elmacık kemiklerinizin hemen altına paralel ola­rak sürün. Cilt ve dudak renginiz şimdi daha solgun bir hal alır. Onları canlandırmak yerine göz kapakları, yanaklar ve dudakları tek bir renk tonunda renklendirmeyi tercih etmelisiniz. Özellikle seçeceğiniz şampanya ya da kayısı gibi sıcak tonlar yüzünüzü daha yumuşak gösterecektir.

Nasıl beslenmeli ?

• Osteoporoz tehlikesine karşı kalsiyum içeren besinlerin alımı önem taşıyor. Peynir ve süt ürünleri olca kalsiyum içeriyor.

• Cildi içeriden sağlıklı tutmak için günde en az 2 litre su, sodaya da şekersiz bitki çayları içmekte fayda var.

• Kendinizi yoğun stresli hissettiğiniz dönemlerde vücudun eksikliğini hissettiği vitamin, mineral ve yağ içeren kapsülleri kullanmak mümkün.

Konular :