SAÇ BAKIM VE MODELLERİ

Çok Kuru Saçlara Özel Doğal Nem Maskesi 

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 25.07.2016 - Güncelleme : 09.07.2022

Çok Kuru Saçlar İçin Doğal Nem Maskesi

Aşırı işlem görmüş, sıkça şekillendirici kullanmaktan yıpranmış saçlar üzerinde son derece etkili bir saç maskesi tarifi.

Saçlardaki kırıkların, cansız görünümün nedeni saçın uzun sürenemsiz kalmasıdır. Peki ne yapmalı? Saça kimyasal ürünlerle zarar vermeden, en doğal ve pratik nasıl eski canlılığını kazandırabiliriz?

Saçlar Neden Kurur?

Kuru saçları çok sık yıkamak, saçın yapısına uygun olmayan sert şampuanlar kullanmak, şekillendiriciler, sık sık föne maruz kalması saçları yıpratan diğer etkenler arasında yer alıyor.

Haftada iki kez bu maskeyi deneyin, saçlarınızı nemsizlikten, kuru görünümden kurtarın. Saçlar doğal olarak nemlensin, parlasın, canlansın.

Yoğurtlu Yağ Maskesi

Kırılgan ve hasarlı saçları onarmak için çok etkili bir maske tarifi veriyoruz sizlere: Yoğurtlu yağ maskesi

Özellikle aşırı işlem görmüş, sıkça şekillendirici kullanmaktan yıpranmış saçlar üzerinde son derece etkilidir bu maske.

Malzemeler:

1/2 su bardağı ev yoğurdu

2 çorba kaşığı sızma zeytinyağı

6 damla yasemin uçucu yağı(adaçayı, lavanta veya biberiye yağı da olur)

Önerdiğimiz uçucu yağlar, saçın nemlenmesine yardımcı olur. Kuru saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır. Malzeme miktarını saçlarınızın uzunluğuna göre aynı oranda artırmanız mümkün.

Hazırlanışı:

• Tüm malzemeleri cam bir kasede, el mikseriyle iyice karıştırın.

• Saç diplerinize masaj yaparak maskeyi uygulayın. Saçlarınızı bir bone ile sıkıca sarın. 15 ila 20 dakika saçlarınızda maskeyi bekletin. Ardından ılık su ile saçlarınızı güzelce durulayın.

• Çok kuru ve yıpranmış saçlara özel bu ev yapımı doğal bakım maskesini haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Konular :