PSİKOLOJİ VE KİŞİSEL GELİŞİM

Bugünü Önemseyerek Giyinmek Farkındalık Yaratır

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 16.12.2012

Bugünü Önemseyerek Giyinmek Farkındalık Yaratır

“Hayatınızın başına gelen bir dizi sıradan olaydan daha fazlası olmasını ve onu canlandırıcı sınavlar, doyum veren, zenginleştirici deneyimler haline getirmek istiyorsanız, o zaman siz de bilinçli olmalısınız. Bu Kuralı benimserseniz kendinizi harika hissedeceğinizi, her yeni günü daha canlı, enerjik ve mutlu karşılayacağınızı garanti edebilirim size. ”

Daha mutlu, başarılı ve iyi bir yaşam için kişisel kılavuz olan “Yaşamın Kuralları” kitabının yazarı Richard Templar, kitabındaki "Kural 22" ile giyinmenin özgüvenimiz ve özsaygımız üzerindeki etkilerine dair bakın neler söylüyor. Okuduktan sonraeski alışkanlıklarınızı bir kenara bırakıp,harekete geçmeniz an meselesi!

Bugün önemli. Bugün,içinde bir parça gerçeklik barındıran, sahip olduğunuz tek gündür. Neden önemli muamelesi yapmayalım? Önemlidir. O halde öyle giyinin. Annemin bana hep söylediği gibi: “İç çamaşırın her zaman temiz olsun, ne zaman bir otobüsün altında kalacağını asla bilemezsin” biçimde değil, hayır. Çocukken buna bayılırdım. Yolun ortasında yatarken iç çamaşırlarımın temiz olmasının nasıl önemli olabileceğini anlayamazdım. Sizi hastaneye yetiştirdiklerini, yırtılmış, kanlanmış pantolonunuzu çıkardıklarını dehşet içinde “Sakın bakmayın! Üzerinde dünkü don var, çıkarın şunu buradan!” dediklerini hayal ederdim.

Ne Yaptıklarını, Nereye Gittiklerini Bilenler Giyinmeyi Önemser

Kuralların birçoğu bilinçli seçimler, bilinçli kararlar, bilinçli farkındalıklar üzerine. Yaşam olarak adlandırılan bu meseleyi anlamlandırmış görünenlerin bilinçli insanlar olduklarını gözlemledim. Uyanık ve farkındalar. Ne yaptıklarını, nereye gittiklerini biliyorlar. Eğer siz de hayatınızın başına gelen bir dizi sıradan olaydan daha fazlası olmasını ve onu canlandırıcı sınavlar, doyum veren, zenginleştirici deneyimler haline getirmek istiyorsanız, o zaman siz de bilinçli olmalısınız.

Bugünü Önemseyerek Giyinmek Farkındalık Yaratır

Önem Vererek Giyinirseniz Gününüz de Öyle Geçer

Bunu da her yeni günü önemseyerek yaparsınız. Kalkar, duş yapar, yıkanır, tıraş olur, makyaj yapar, saç tarar, diş fırçalarsınız vb. Bunları iyi görünmek, iyi hissetmek, iyi kokmak için yaparsınız. Bir iş görüşmesi, doğum günü partisi ya da gezintiye gidermiş gibi temiz, şık, özenli, zarif giyinirsiniz. Her gün beklenti dolu, önem vererek, zarifçe giyinirseniz gününüz de böyle olacaktır.

Önemseyerek Giyinin Yeter

Önemseyerek giyinirseniz insanlar size farklı bir tepki gösterecektir. Bu farklı tepkiye siz de farklı bir şekilde tepki gösterirsiniz. Bu yukarı doğru bir sarmaldır. Burada bir resmiyetin söz konusu olmadığını belirtmeliyim. Kaskatı, rahatsız olmanız gerekmiyor. Önemseyerek giyinin yeter.

Özgüveniniz Üzerinde Harikalar Yaratmak İstiyorsanız...

Peki ya hafta sonları, diye sorduğunuzu duyar gibi oluyorum, rahatlayabilir miyiz? Elbette, ancak bu kendinizi salmanız demek değlidir. Hafta sonları arkadaşları veya aileyi göreceksiniz. Ve onların da sizi kendilerini önemsemiş görmeye hakkı vardır. Arkadaşlarınız bile sizi derbeder, darmadağınık, pasaklı, bakımsız görmek istemez. Ama burada söz konusu olan sizsiniz. Eğer her günü önemseyerek karşılarsanız özgüveniniz, özsaygınız üzerinde harikalar yaratacaktır bu.

Bugünü Önemseyerek Giyinmek Farkındalık Yaratır

Ama yalnızca söylediklerime güvenmenizi istemem. Bir deneyim ve ne olduğunu kendiniz görün. İki hafta içinde neşeniz yerine gelmez, kendinizi bambaşka hissetmeseniz eski tarzınıza döner, bu kuralı da cehenneme yollarsınız. Ama kendinizi harika hissedeceğinizi, her yeni günü daha canlı, enerjik ve mutlu karşılayacağınızı garanti edebilirim size.

Yaşama bilinçli yaklaşımı benimserseniz, bilinçli bir biçimde özensiz giyinmek zorunuza gidecektir.

Konular :