PSİKOLOJİ VE KİŞİSEL GELİŞİM

Yazar Nilgün Sarı Kimdir?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 04.06.2012 - Güncelleme : 29.07.2022

1988 yılında Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde lisans eğitimini tamamlamış, aynı fakültede, 1991 yılında “ Psikolojik Danışma ve Rehberlik Öğrencilerinin Problem Alanları ve Depresyon Seviyelerinin İncelenmesi”
konulu yüksek lisans tezini vererek Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden uzmanlığını almıştır.

1988 yılından bu yana çocuk, ergen ve ailelere psikolojik danışmanlık yapmaktadır. Çocuğun duygusal ve davranış problemleri, uyum güçlükleri, okul problemleri başarısızlık, ders çalışma, arkadaş ilişkileri, dikkat dağınıklığı, ergenlik dönemi problemleri, aile içi iletişim, çocuğu anlamak, kardeşlerarası ilişkiler, ayrılıklar, kurallar-otorite gibi konularla çalışmaktadır.

Psikodrama grup terapisti lisansına sahiptir. Sistemik yönelimli aile terapisi, çocuk psikanalizi, psikodinamik perspektif, art terapi (müzik terapi ve masal drama), oyun terapisi; bireysel psikolojik danışma ve grup çalışmalarındakullandığı alanlardır.

Agape Danışmanlık Merkezi'nde, bireysel ve aile görüşmelerinin yanı sıra psikodrama ve art terapi yöntemleri ile çocuk, aile ve yetişkinlere yönelik grup çalışmaları yürütmektedir. Grup çalışmalarında çocuklarla, uygusal ve davranış sorunlarını çalışmakta, yetişkinlerle yaşantı grupları ve konulu grup çalışmaları yapmaktadır.

Çocukların kişilik yapılanmaları ve iç dünyaları hakkında bilgi veren projektif testlerin uygulanması ve değerlendirilmesi ile ilgili eğitimlerini tamamlamıştır. (WISC-R, CAT, TAT, Rorschach, Koppıtz Bir İnsan Çiz, Bender-Gestalt ve K-H-T-P )

www.nilgunsari.com

<

Konular :