PSİKOLOJİ VE KİŞİSEL GELİŞİM

Zamanınızın İzini Sürün

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 30.07.2010

Zamanınızın İzini Sürün

Boşa harcanan her zaman üretkenliğinizi azaltır, gerginlik ve stres yaratır. Sürdürdüğünüz her kötü alışkanlık gününüzü katlanılmaz kılar. Kötü günlerin uzunluğu ve sayısısın artması ise sizi tükenmişliğe doğru götürür. Zamanınızı kontrol altına almanın zamanı geldi.

Zamanınızı en çok neyin aldığını biliyor musunuz? Her gün zamanınızın nereye gittiğinin farkında mısınız? Birçok kişi bunu bildiğini sansa da aslında farkında değildir. Zamanın nasıl israf edildiğini görmek için yapılması gerekenlerden biri de bir zaman çizelgesi tutmak ve hangi saatte nerede ne yaptığını kaydetmektir. Evet, ama buna zamanım yok diyeceksiniz. O halde zaman yaratın! Zamanınızı etkili bir şekilde yönetebilmek için neye harcadığınızı bilmek zorundasınız.

Zaman çizelgeleri size değiştirmeniz gereken davranışlarınızı gösterir ve daha etkin olmak için başkalarıyla tartışmak isteyeceğiniz davranışlara işaret eder.

Hazırlayacağınız bir zaman çizelgesi; gününüzü nasıl geçirdiğinizi, kimin ve neyin sizi böldüğünü, ne kadar üretken olduğunuzu ve boşa harcadığınız süreyi de gösterir. Bu şekilde hem kendinize hem de ailenize ait zamanı da nasıl geçirdiğinizi görebilirsiniz.

Konular :