ASTROLOJİ VE TAROT

Gökyüzü Güçlü Beklentilere ve Artan Ümitlere Gebe

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 16.07.2013

Gökyüzü Güçlü Beklentilere ve Artan Ümitlere Gebe

Yengeç burcundaki gezegen birikimi bu dönemde güçlü beklentilere, artan ümitlere işaret ediyor. Peki ya sizin için ne anlam ifade ediyor? Uzman Astrolog Hakan R. Kırkoğlu anlatıyor.

Koç Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bugünlerde Yengeç burcunda önemli bir hareketlilik var. Bu burç sizin eve, ailenize ilişkin konuları, iç dünyanızı ve aynı zamanda bitiş ve başlangıçları anlatır. Bu dönemde kendi özel dünyanıza dönmeniz, enerji kazanmanız için çok şey yapabilirsiniz. Yeni bir dönemin eşiğindesiniz. Sizi duygusal açıdan bağlayan, oyalayan koşullar olabilir. Bu dönemde evle ilgilenmek iyi olacak. Ancak ailevi konularda abartılı tepkilerinizi dengelemeye bakın. Ayrıca bugünlerde zaman alan, organize olmanızı gerektiren, sizi zihnen meşgul eden çok şey var.

Boğa Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu dönemde Yengeç burcunda yaşanan hareketlilik sizin de yakın çevrenize, zihinsel uğraşlara ve çevrenizdeki değişikliklere yansımakta. Daha fazla hareket, konuşma, anlaşmalar, ziyaretler söz konusu. Bu canlılık ailevi nedenlerle ilgili olabilir. Düşüncelerinizi sezgilerinizle yapıcı şekilde bir araya getirebilirsiniz. Ayrıca kardeşlerle ilgili konularda da çok şey yapmak mümkün. Sözlerinizle daha etkin olabilirsiniz. Bu dönemde kendinizi yaratıcı ve çalışkan şekilde ortaya koymanız kolay olacak. Tembellik etmemek gerekiyor.

İkizler Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Maddi konuları, paranızı, gelirlerinizi ve aynı zamanda harcamalarınızı gösteren alanda büyük bir hareketlilik söz konusu. Bu verimli çalışmalar, bolluk ve kazançlar olabileceği gibi harcamalarında artışa geçebileceğini anlatıyor. Bu dönemde dikkatinizi, enerjinizi işinizle ve kazançlarınızla ilgili konulara odaklayabilirsiniz. Yeni gelir kaynakları elde etmek zor olmayacak. Yatırımlar da mümkün. Ancak kolay gelen kazançlar kolayca da gidebilir. Daha ekonomik olmaya bakın. Yine bu dönemde sizi eve ve ailevi konulara yaklaştıran çok neden var.

Yengeç Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu hafta Mars’ın da burcunuza girmesi ile ortaklık iyice hareketlenmekte. Mars size cesaret, öne çıkma isteği ve güçlü arzular getirmekte. Ancak aynı zamanda sizi duygusal açıdan daha fırtınalı ve kavgacı kılabilir. Özellikle kendinizi savunmak istediğiniz konularda şiddetli, aşırı tepkiler verebilirsiniz. Halbuki bu dönemde şans sizden olacak. Gücünüzü, kişiliğinizi yapıcı yönde kullanmaya bakın. Hırsınızı başarıya dönüştürebilirsiniz. Bu dönemde yakın çevrenizle, kardeşlerle de yakından ilgilenebilirsiniz. Konuşmalar, ziyaretler söz konusu.

Aslan Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Yengeç burcunda gerçekleşen birikim bu dönemde hayatınıza kabullenme, akışta kalma durumu ve fedakarlıklar getirmekte. Sizi duygusal açıdan bağlayan konuların içerisinde olabilirsiniz. Adeta duygusal bir hazırlık dönemindesiniz. Geçmişten kaynaklanan koşullar çözülmekte. Ancak böyle zamanlarda bazı yıkıcı unsurlar, gizli nedenler de gündeme gelebilir. Öfkenizi kontrol etmeye bakmalısınız. Burcunuzdaki Venüs size ilişkilerde, sosyal alanda pozitif sonuçlar getirmekte. Bu arada işe ait parasal konularla da yakından ilgilisiniz.

Başak Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Yengeç burcundaki gezegen birikimi bu dönemde güçlü beklentilere, artan ümitlere işaret etmekte. Özellikle ailevi konular, sizi duygusal açıdan ilgilendiren koşullar var. Gelecek hakkında daha pozitif düşünebilirsiniz. Bunun için harekete geçebilecek durumdasınız. Ayrıca bu dönemde gruplar, arkadaşlıklar sizi daha canlı kılıyor. Bir grup, takım çalışması içerisinde aktif bir rol alabilirsiniz. Aşkta koşullar puslu olabilir. Ancak yine de bu dönemde atacağınız adımlar sayesinde ilerleme sağlayacaksınız. Kendinize daha çok güvenmelisiniz.

Terazi Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde Yengeç burcunda ilerleyen gezegenler size güçlü bir ilerleme arzusu ve dikkat çekme olanağı getirmekte. Hem ailevi hem de işe ait konularda hızlı gelişmeler söz konusu olabilir. Jüpiter sizi bu alanda korumakta ve şanslı kılmakta. Evlilikler ve anlaşmalar şans kapılarını açabilir. Ancak bu arada Mars’ın da bu alana geçmesi yüzünden daha sakin ve kontrollü olmaya bakmalısınız. Özellikle meslek hayatında olanlar üstleriyle, yönetsel koşullarla daha hararetli tartışmalara girebilirler. Duygusal tepkilerinizde haklı olsanız da, dengede kalmaya bakın.

Akrep Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Yengeç burcundaki gezegen birikimi sizi son derece olumlu yönde etkilemekte. Bu dönemde kendinizi geliştirebileceğiniz pek çok olanak bulabilirsiniz. Kapalı kalmamalı ve katılımcı olmaya bakmalısınız. Jüpiter’in konumu özellikle eğitim, yolculuklar, danışmanlıklar konularında başarılı sonuçlar elde edebileceğinizi göstermekte. Bu dönemde kendinizden daha çok söz ettirebileceksiniz. Bir yandan düşüncelerinizi aktif bir biçimde ifade etmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden grup çalışmalarında daha yapıcı olmaya gayret edin.

Yay Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bu dönemde ortaklı durumlara, finansal koşullarınıza, özellikle eşinizden, ortağınızdan gelebilecek koşullara daha dikkatle bakmalısınız. Miras, krediler, alacak gibi konular, yatırım olanakları söz konusu olabilir. Ancak bu dönemde özellikle ailevi konular ya da duygusal nedenler sizi bir ölçüde krize sokması da mümkün. Bazı korkular, endişeler söz konusu olabilir. Kendinizi gereksiz yere kasmamaya bakmalısınız. Aşkta ve romantik alanda pozitif gelişmeler de var. Bu dönemde özellikle iş hedeflerinize daha çok odaklanabileceksiniz.

Oğlak Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde kritik gelişmeler söz konusu. Karşıt burcunuzda ilerleyen gezegenler, özellikle Güneş önemli bir değerlendirme döneminde olduğunuzu göstermekte. Yaklaşık son altı aydır süregelen koşulların artık iyice geride kaldığını görebilirsiniz. Kuşkusuz bu durum bazı rahatlamalar ve aynı zamanda yeni kararları, girişimleri de beraberinde getirmekte. Bu dönemde girişimleriniz özellikle ilişkilerden, anlaşmalardan yakından etkilenebilir. Ailevi konularda, evlilikte yeni fırsatlar var ancak bu arada bazı duygusal tepkilerle karşılaşabilirsiniz.

Saka Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bu dönemde Yengeç burcunda ilerleyen gezegenler zaman alan uğraşlara, işe, düzene ve sağlığa ait konulara dikkat çekmekte. Böyle bir dönemde dinlenmeye de zaman ayırmalı ve gereksiz streslerden uzak durmaya bakmalısınız. İşiniz başınızdan aşkın olabilir. Size hizmet edenlere de dikkat etmeniz gerekebilir. Bu arada Mars’ın bu transiti özellikle sizi zayıf düşürebilecek sağlık nedenlerine dikkat etmenizi gerekli kılmakta. Bugünlerde endişelere yönelmek yerine, elinizdeki işlere yapıcı biçimde odaklanmanız yararlı olacak.

Balık Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Yengeç burcundaki gezegenler özellikle duygusal açıdan coşkun olabileceğiniz, akıcı ve heyecan veren koşullara işaret etmekte. Yaratıcılık, eğlence ve zevkler evinde toplanan gezegenler bu dönemde hayata daha keyifli ve tutkulu biçimde bakabildiğinizi anlatmakta. Çocuklarla ilgili pozitif gelişmeler, ailevi konular mutluluk getirmekte. Ayrıca bu dönemde yaratıcı çalışmalar içerisinde olanlar için de kendilerini gösterebilecekleri olanaklar ve ödüller söz konusu. Riskli işler içerisinde olanlar ise abartıdan kaçınmalılar. Sahip olduğunuz şansı har vurup harman savurmamalısınız.

Milliyet

Konular :