ASTROLOJİ VE TAROT

"Bu Hafta Evdeki Hesaplar Çarşıya Uymayabilir"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 26.08.2013

Bu Hafta Evdeki Hesaplar Çarşıya Uymayabilir

BuhaftaBaşak burcuna ilerleyen Güneş ve Merkür burcunuzu nasıl etkileyecek? İşte sorunun yanıtı, Uzman Astrolog Hakan R. Kırkoğlu'nun bu haftaki astroloji yorumunda...

Koç Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bu dönemde bazı karışıklıklar ve hassasiyetler var. Artık Başak burcunda ilerleyen Güneş ve Merkür işe ve çalışmaya dayalı konulara, detaylara ve hizmete işaret ediyor. Ancak bu konularda dağılma ve karmaşalar da söz konusu olabilir. İş ortamındaki konulara odaklanmak pek kolay değil. Elde olmayan nedenler söz konusu olabilir. Böyle zamanlarda sağlığınıza da özenli yaklaşmalısınız. Diğer yandan, bu dönemde sizi tutkulu ve riske açık kılan pek çok durum da var. Aşkta, yaratıcı alanda abartılı olabilirsiniz. Aşk tartışmalar da getirebilir.

Boğa Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu hafta Başak burcunda ilerleyen Güneş ve Merkür daha akıcı ve zekanızı başarılı biçimde kullanabileceğiniz fırsatlara işaret etmekte. Yılın bu döneminde kendinize zaman ayırmanız ve hayattan zevk almanız zor olmayacak. Kendinizi daha rahat gösterebilir, ödüllendirilebilirsiniz. Zevk veren konular, hobiler ve uğraşılar keyif verici olabilir. Çocuklarla da daha yakından ilgilenebilirsiniz. İdealize ettiğiniz konular üzerindesiniz. Ancak bu dönemde ev ve ailevi konular, toprağa, gayrimenkule ait işler de sizi fazlasıyla meşgul edebilir.

İkizler Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde Başak burcunda ilerleyen Güneş ve Merkür son derece hızlı ve yapıcı olabileceğiniz uğraşlara işaret etmekte. Üzerinde düşündüğünüz konuları elle tutulur hale getirmek istiyorsunuz ancak yine de bu dönemde hayaller, kafa karışıklığı ve bazı elde olmayan nedenler yüzünden karmaşalar da yaşanabilir. Detaylara çok dikkat etmek gerek. Evdeki hesaplar çarşıya uymayabilir. Yine bu dönemde konuşmalar, ziyaretler, anlaşmalar sizi kafaca oldukça meşgul edebilir. Düşüncelerinizi daha yumuşak ifade etmeye bakın.

Yengeç Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Şimdi Başak burcuna ilerleyen Güneş ve Merkür zihinsel açıdan son derece hareketli olacağınız bir döneme girdiğinizi gösteriyor. Yazılar, incelemeler, detaylar, analizler söz konusu. Düşüncelerinizi daha etkin ifade etmek isteyebilirsiniz. Ancak bu alanda kafanızdakileri tam olarak toparlamanız zaman alabilir, hatta düşüncelerinizi, yazışmaları ve anlaşmaları yeniden gözden geçirme gereği duyabilirsiniz. Verilen bazı sözlerin tutulması da söz konusu olabilir. Bu dönemde parasal konularda israftan kaçınmak gerekiyor.

Aslan Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Son zamanlarda kişisel alanda ve ilişkilerinizde sizi meşgul eden durumların ardından bu dönemde iş hayatına ait konulara, para durumunuza daha fazla odaklanabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde burcunuza ilerleyen Mars sizi oldukça girişken ve mücadeleci kılmakta. Tutku duyduğunuz konularda daha heyecanlı olabilirsiniz. Ancak bir yandan da ilişkilere özenle yaklaşmak ve aşırı gururdan uzak durmak gerekebilir. Öfkenizin kurbanı olmamalısınız. Bu dönemde birikimlerinizi akılcı şekilde değerlendirmeye bakın ve bazı hayallerinizi abartmamaya bakın.

Başak Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Güneş nihayet burcunuza ilerleyerek size daha fazla cesaret, beceri ve kişisel konularda yeni adımlar atabilme gücü getiriyor. Bu dönemi iyi değerlendirmeye bakmalısınız. Ancak bir yandan da ilişkiler alanında daha gerçekçi ve dikkatli davranmak gereği de var. Her ne kadar tek başına hareket etmekte, karar almakta zorlanmayacaksanız ama sizi fedakarlığa iten, kafanızı karıştıran durumlar ortaya çıkabilir. Mars ise bazı elde olmayan nedenler ya da gururunuzu etkileyebilecek olaylar yüzünden öfkenizi kontrol etmekte zorlanabileceğinizi anlatıyor.

Terazi Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde bazı kritik gelişmeler ve elde olmayan nedenler gündeme gelebilir. Sanki bir hazırlık ve bekleme döneminde gibisiniz. Kafanızda pek çok düşünce olabilir ancak tam istediğiniz gibi yeni bir adım atmak konusu sizi oldukça meşgul ediyor olabilir. Sağlık, düzen, iş hayatına ait gelişmeler içerisinde bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olabilir. Ayrıca düzensizlik ya da verilen sözlerin yerine gelmemesi, aşırı hayaller beklentilerinizi zora sokabilir. Bu dönemde gelecek beklentilerinizde yeni fikirlere ve heyecana ihtiyacınız var.

Akrep Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu yeni dönemde pek çok konuda daha girişken, mücadeleci ve başarılı olabilirsiniz. Başak burcunda ilerleyen Güneş ve Merkür özellikle yeni hedeflere, iş hayatında başarılı ve dikkatli olabileceğiniz fırsatlara işaret etmekte. Bu dönemde yeni beklentiler içerisindesiniz. Düşüncelerinizi verimli şekilde kullanabilirsiniz. İş hayatında gruplar, ortaklaşa işler olabilir. Ayrıca idealize ettiğiniz, hayal kurduğunuz konulara da yönelebilirsiniz. Ancak iş hayatında sizi daha rekabetçi ve kimi zaman öfkeli kılabilecek durumlara soğukkanlı bakmalısınız.

Yay Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Yılın bu döneminde mesleki konulara ve amaçlarınıza yeniden bakmanız, hedeflerinizi gözden geçirmeniz önemli. Başak burcundaki Güneş ve Merkür dikkatli çalışmalara ve detaylı işlere işaret etmekte. Üstlerle ilgili konular, zaman alan işler daha sık gündeme gelebilir. Ancak bu dönemde sözünü ettiğimiz konularda dağınıklıklar ya da yanlış değerlendirmeler de olabilir. Bu arada evde ve eve ait konularda fedakarlık gerektiren durumlar da ortaya çıkabilir. Bu dönemde uzaklarla ilgili işler de size mücadele getirmekte.

Oğlak Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde Başak burcunda ilerlemeye başlayan Güneş ve Merkür size daha akıcı şartlar, kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz olanaklar getirmekte. İş hayatına ait konularda tanınmak, düşüncelerinizi yaymak zor olmayacak. Medya ya da uzaklarla ilgili konularda aktif olabilirsiniz. Düşüncelerinizi yaymak için değişik fırsatlar elde edebilirsiniz. İş hayatında ortaklıklardan yararlanmak güzel sonuçlar getirmekte. Ancak bu dönemde miras, ortaklı işler, yatırımlar ve borçlar söz konusu olduğunda biraz daha soğukkanlı olmaya bakmalısınız.

Saka Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Güneş’in Başak burcuna ilerlediği bu dönemde biraz daha dikkatli ve soğukkanlı olmak gerekiyor. Stresinizin artabileceği bir dönemdesiniz. Endişeleriniz olabilir. Olaylara biraz daha sakin bir gözle bakmak gerek. Özellikle işe ve maddi durumunuza ait konularda hayalci davranmak yerine, detaylara önem verin. Para durumunuzu yeniden gözden geçirebilirsiniz. Ortaklaşa konularda yapılan anlaşmaları da düşünmelisiniz. Özellikle bu dönemde bazı anlaşmazlıklar ortaklaşa alanda sürtüşmeler ve muhalefet getirebilir. Esnek olmaya bakın.

Balık Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Yılın bu döneminde pek çok şeyi gözden geçirmeniz ve yeni kararlar vermeniz mümkün. Güneş ve Merkür karşıt burcunuzda ilerlerken, başkalarının bakış açısından yararlanabilir ve işe yararlar fikirler edinebilirsiniz. Böyle bir dönemde tek başına hareket etmek kolay değil. Ancak yakın beraberliklerde, evlilikte ya da ortaklıklarda sizi duygusal açıdan bağlayan ve fedakarlığa da sürükleyen durumlar olabilir. Her söylenene inanmamak, daha gerçekçi olmak gerek. Hatta kendi kendinizi hayallere sürüklemekten vazgeçmelisiniz. Bu dönemde iş ortamındaki konular, sağlık ya da düzeninizi ilgilendiren işlerde özenli olmaya bakın.

* Haftanın astroloji yorumunu daha iyi değerlendirebilmeniz için yükselen burcunuz da mutlaka okuyun.

Milliyet

Konular :