ASTROLOJİ DÜNYASİ - SU KARAKUŞ

21 Mayıs Güneş Tutulması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.05.2012

21 Mayıs Güneş Tutulması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güneş tutuluyor. İkizler burcunda. İlk derecede. Haziran başında Ay tutulacak ve iki etki birbirine hafta başından itibaren karışıyor.

Tutulmalar eskiden korkulası gökyüzü olaylarıydı, artık biliyoruz ki yükseliş enerjisi. Güneş tutulması gerçekleştiği günün 1 ay öncesinden, 1 ay sonrasına kadar etkilidir.
İkizler burcunda gerçekleşen bir tutulma; teknoloji, bilgi, eğitim, iletişim, medya, elektronik araçlar, kısa yolculuklar alanlarında devrim yaratabilir ama hava yolları İkizler burcunun konusu değildir. Hava yolları Yay burcunun alanına girer.

Tutulmadan Kimler Etkilenecek?

Tutulma Greenwhich saatiyle 23.53 de, Türkiye Saati ile 21 Mayıs sabahı 02.53 de gerçekleşecek. Güneş tutulması sırasında oluşan dizilim 26.000 yılda bir kez gerçekleşiyor gibi gösterilmeye çalışılmış kimi yerlerde. Oysa her günümüz zaten 26.000 yılda bir meydana gelen bir gökyüzü görünümünün eseri. Ne dünün sıradanlığı, ne yarının ilginç kavuşumları yaşarken bir kez daha görebildiğimiz bir dizilim değil. Her günün gökyüzü görünüşü 26.000 yıl sonra tekrarlanıyor.

Tutulmadan yararlanacaklar: 16-26 Mayıs, 18-28 Eylül, 15-25 Ocak, 17-27 Mart, 18-28 Temmuz arasında doğanlar.

Tutulmadan dolayı aşırı gerilim hissedecek ama başarı elde edecek olanlar: 14-24 Şubat, 18-28 Ağustos, 18-28 Kasım doğumlular.

Size Başarıyı ve Şansı Getirecek Gezegeni Bulun

Bir miktar astroloji bilginiz varsa veya kişisel doğum haritanıza hakimseniz, İkizler burcunun 0 derecesinde herhangi bir gezegeninizin bulunup bulunmadığını kontrol edin. Çünkü eğer varsa tetiklenecek ve size başarıyı, şansı işte o gezegen getirecek.

Güneş Tutulmalarında Aşk Aniden Olur; Ev Almak Sürprizdir Ama Mümkündür

Güneş Tutulmaları yeniay sırasında, Ay tutulmaları dolunay sırasında meydana gelir. Yeniay da, dolunay da 5 gün öncesinden 5 gün sonrasına kadar etkilidir ama Güneş tutulmasının etkisi 1 ay öncesinden 1 ay sonrasına, Ay tutulmasının etkisi 15 gün öncesinden 15 gün sonrasına dek uzanır. Güneş tutulması yeniayın gücünü olabilecek en üst seviyeye çıkararak yeniliği şansla birleştirir. Uzun zaman sonrası için planladığınız her şey Güneş tutulmasıyla gerçekleşiverir. Aşk aniden olur, ev almak sürprizdir ama mümkündür. İşe başlayıp başka kente taşınırsınız, yaşamınızı değiştirirsiniz. Bütün bu gelişmeler yeniay doğduktan sonra olmaz öncesinde de olabilir. Bu nedenle “aman yeniaydan önce imza atmayın” diyenler bir safsataya imza atarlar.

Tutulmanın etkisinden yararlanmak isteyenlerin tutulmanın gerçekleştiği günün1 ay öncesinden, 1 ay sonrasına kadar etkili olduğunu ve en yoğun dönemin 15 gün öncesinden 1 5 gün sonrasına kadar olan daha dar bir süreç olduğunu bilmesinde fayda var.

Bir yeniaydan veya tutulmadan yararlanmak için o günlerdeki gerileyen gezegenleri kontrol etmek, imza atmamak içinde Merkür’ün gerileyip gerilemediğine bakmak yeterlidir. Yeniay imza atmanızın doğru olup olmamasıyla ilgilenmez. Merkür o işin görevlisidir. Güneş tutulmasıyla ilgili ne yazık ki yanlış bilgilerle, çalakalem yazılmış bir makale facebook'ta dolaşmakta, okuyucuyu yanlış bilgilendirmekte.

21 Mayıs Güneş tutulması hakkında bilmeniz gereken asıl önemli şey ise:

şan ve şerefi simgeleyen Alycone sabit yıldızının tetiklenecek olması. Tutulmadan direk etkileniyorsanız şan ve şeref, ödül veya yükseliş, tanınma şansı sizinle olacak demektir.
24 Mayıs'ta Merkür de İkizler burcuna yerleşiyor. Değişken, meraklı, dikkati çabuk dağılan veya aynı anda en az iki şeyle ilgilenmeye çalışan bir dimağla tekrar buluşacağız. Hafıza uzak geçmişe dönük, planlar her an değişebilir nitelikte olacak.

Merkür’ün geçişiyle birlikte Güneş-Merkür dostluğu ilerlerken her ikisinden Neptün’e düşmanlığı göz ardı edilmemesi gereken bir hayal kırıklığını getirecek. Duygular, sezgiler ile mantık arasındaki seçimde sezgilerini kullanamayanları ciddi bir hayal kırıklığı bekliyor. Öte yandan tutulma size hayal kırıklığı getiriyor ve bu sebeple yenilenmeye başlıyorsanız bu iyiye işaret. Çünkü hayal kırıklığı sizi ulaşmanız gereken yere en emin yolla, Güneş’in kanatlarıyla götürecek.

Gökyüzünde ilginç bir görüntü daha var bu hafta: Venüs- Satürn arasındaki uyumlu açı sırasında her ikisi de geri gidiyor. Mars-Plüton arasında da müthiş bir uyum var: Plüton geri gidiyor, Mars gerilemesinin etkisi henüz bitmedi. Gerileme etkisindeki gruplaşan gezegenler birbiriyle uyum içinde ve bu uyum yeryüzüne net bir şekilde yansıyamıyor. Uzun sürecek bir ilişkiye hayır diyorsunuz veya size güç veren, koruyan kollayan kişilere arkanızı dönüyorsunuz. Tuhaf olan şu ki evrenin saati doğru işliyor ve tik-taklar henüz zamanın gelmediğini bildiriyor. Hafta sonunda Güneş-Uranüs arasındaki uyumlu açı gerçek bir sürprizi, özlediğimiz mucize haberlerini getirecek.

4 Haziran da Ay tutulacak. Yay burcunun 14. Derecesinde. Ve Ay tutulmaları 15 gün öncesinden etkisini hissettireceği için Pazartesiden itibaren Ay tutulmasının da etkisine giriyoruz. Bu konuyu yarın yazacağım. Geniş ve açıklayıcı bir makale olacak. Şimdilik Güneş tutulmasını ve hafta sonu gerçekleşen sürpriz açısını iyi değerlendirmeye odaklanmalıyız.

Konular :