ASTROLOJİ DÜNYASİ - SU KARAKUŞ

5 Gezegenle Birlikte Biz de Geriliyoruz!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 28.05.2012

5 Gezegenle Birlikte Biz de Geriliyoruz

Hafta başında Merkür-Güneş, hafta sonu yaklaşırken Merkür-Venüs, haftanın son günü Güneş-Venüs İkizler burcunda kavuşuyor ve bu üçlü Başak burcunda hala geriliyormuş gibi davranan Mars’a kare (olumsuz) ve Terazi burcunda hakikaten gerileyen Satürn’e üçgen(olumlu) açıyla bağlanıyor. Bu 4 satırlık teknik olayın Türkçe tercümesi şu: Zeki, egoist, bilgili, sahte sevecen tutumların nedeni entelektüel bilgi olurken, bilginin dağıtımı eleştiriye uğrayıp sinir bozabilir, yılmadan düzeni devam ettirmek, eleştirilere rağmen bilgiyi gün ışığına çıkartmaya çalışmak ama bu arada kimseye zarar vermemek devamlılık, ortaklık ve avantaj sağlar.

"Çok Sinirliyim Pöfff” Diye Dolaşanların Sayısı Hafta Boyunca Artacak

İkizler burcunda bir gezegen güç birliği oluşması elbette harika ancak Venüs bu ortak birliğin ana öğesi ve ne yazık ki geri gidiyor. Gerileme sevimsizlikleri, memnuniyetsizlikleri ve duygularla bağlantının sıklıkla kopması anlamını yüklüyor yaşantımıza. Aynalardan hiç de hoşlanmadığımız, en çok kendimizden sıkıldığımız bir dönem de bilgi ve iletişim canlılık kazandıracaktır. Buna rağmen ilişkileri sürdürmek, eleştirilere gülerek, espriyle yaklaşmak, kavgaya beyaz bayrak uzatmak olabilecek en akıllıca tutum. Çünkü eleştirinin sebebi Mars ve Mars’ın arkasında daha büyük gizli bir güç duruyor: Plüton.

Ortamın kışkırtıcılığına prim vermek için toprak grubu burçlardan biri olmalısınız aksi durumda başınıza fena halde dertte demektir. Mars’ın tahrik gücü o kadar kuvvetli ki “ çok sinirliyim pöfff” diye dolaşanların sayısı hafta boyunca artacak. Bununla birlikte gizli güç Plüton’un, Uranüs’le savaşı gittikçe kızışıyor.

Önemli Konularda İçsel Savaş Yaşayabilirsiniz

“Değişim mi, devrim mi?” çelişkisi yaşatan iki büyük devin çarpışması yaşantımıza en önemli konularda içsel savaş olarak yansıyor: kariyer, sosyal konum ve liderlik. İçinizde bir türlü sonuçlandıramadığınız bir gerilim yaşıyorsanız çok yakında çözüm dışsal sarsıntı olarak karşınıza çıkabilir. Bir an önce kötüde olsa bir karar vermeli ve yol almalısınız. Plüton gerilediği için ben Uranüs’ün elinin daha güçlü olduğu kanısındayım. Liderliğinizi ilan edin ve devrim yaratın. En kararsız ve çaresiz olduğunuz konuda hemde.

Neptün'ün GerilemesininGerçek Bitişi Mart 2013'ü Buluyor

Neptün Türkiye saatiyle 5 Haziran Pazar gecesinin ilk dakikalarında gerilemeye başlayacak. Bir gezegen gerilemeden 15 gün önce aksaklıklar yaratmaya başlar ancak bu kadar yavaş hareket eden gezegenler neredeyse 1 ay önceden gerilemenin sinyallerini verirler. Yani mutlaka o gün o dakikada gerileyen bir gezegeni hissediyor, yaşantımızda gözlemliyor olmayacağız. 11 Kasım'a kadar devam edecek olan Neptün gerilemesinin gerçek bitiş etkisi Mart 2013’ü bulacak.

Neptün bir peri kızı. Hayalleri gerçeğe dönüştüren sihirli bir planet. Yaratıcılığı geliştiren etkisi devam edecek ancak harekete geçmekte, yaratıcılığı eyleme dönüştürmekte zorlanacağız. Hayal dünyasına kaçış, gerçeklerle yüzleşememek, gerçeğin ne olduğunu anlayamamak, aşırı fedakarlık ve uyuşma eğilimi dönemin etkileri olacak. Kendini kandırma dolayısıyla başkaları tarafından da kolayca kandırılma haline dikkat etmeliyiz.

Gezegenlerin Gerilemesi Yaşamsal Zevkleri Kaybetme DuygusuYaratabilir

Sorumluluk almaktan kaçınma hali yaratan Neptün gerilemesi ile gökyüzü bir hayli ilginç görünecek: Venüs, Neptün, Satürn, Plüton geriliyor ve Mars geriliyormuş gibi davranıyor. 5 gezegenin birden yararlılığını görememek aşırı içe dönme, yalnız kalma arzusu ve yaşamsal zevkleri kaybetme duygusu getirecek. Sanıyorum her birimiz ayrı ayrı gezegenlerin yaşamımızdaki önemini bir kez daha kavrayacağız. Mars işlevsel davranmadığında finansal ilerleyişin durduğunu, isteksizlik ve enerji düşüklüğü nedeniyle vitaminlere sarıldığımızı, Venüs gerilemeden hemen önce ilişkilerin bozulmaya başladığını, Satürn gerilerken disiplin duygusunu kaybettiğimizi, Plüton gerilerken güçlü kişilerin etraftan yok olduğunu, destek alamadığımızı gözlemleyenleriniz olmuştur. Hafta boyunca gezegenlerin üzerinizdeki etkisini daha dikkatle inceleme şansı bulacaksınız. Mutlu bir hafta dilerim.

Konular :