METREKARE - DİLEK ULUTAŞKIN

Hangi Ev Aksesuarı Nasıl Kullanılmalı?

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 10.12.2011

Hangi Ev Aksesuarı Nasıl Kullanılmalı

Rustik, klasik ya da modern… Evinizi hangi stilde döşerseniz döşeyin, aksesuarlar her mekanda ve her stilde kendilerine uygun bir yer bulur.

Kimi zaman mekana renkleriyle neşe katarken, kimi zaman da ağırbaşlı örnekleriyle soylu mekanlar yaratmaya yardımcı olur. Farklı malzemeler, farklı görsel efektler sunar…

Cam AksesuarlarPırıltısıyla Bulunduğunuz Mekana Ferahlık Getirir

Cam, ışıltılı ve çekicidir. Mekanlara hassaslık, şeffaflık ve asalet getirir. Işıkta var olan bir malzemedir. Cam aksesuarlar evin çeşitli yerlerinde ışığı yansıtarak, ışık oyunları yaratırlar. Çağdaş bir malzeme olan cam, renkli ya da doğal haliyle kullanıldığında pırıltısıyla mekanlara serinliği getirir.

Çağdaş Tasarımcıların Gözdesi Seramik ve Porselen Aksesuarlar

Uzun bir geçmişi olan bu malzeme, asaletin ve geleneklerin bir simgesi olduğu gibi, çağdaş tasarımcıların da gözdesi. Bu aksesuarlar, toprağın sıcaklığını taşır ve bunu mekanlara yansıtırlar. Kullanıldıkları renklere ve motiflere göre farklı atmosferler yaratırlar. Net ve hijyenik bir görüntüleri vardır.

Evlerinde Country Etkisi Yaratmak İsteyenlerin TercihiHasır Örmeler

Hasırların kullanımı daha sınırlıdır. Sandalyelerde, radyatör örtülerinin kapaklarında, abajurlarda, kutularda ve özellikle yazlık bahçe mobilyalarında kullanılırlar. Aksesuar olarak kullanıldığında daha çok country etkileri yaratırlar.

Plastik Objeler Bulunduğunuz Mekana Hareket Katar

Rengarenk plastik aksesuarlar, mekanlarda çok hareketli ve neşeli bir etki yaratır. Çağdaş bir malzeme olan plastik, aksesuarlarda paslanmaz çelik ve alüminyum ile çok iyi uyum sağlar.

Çağdaş ve Klasik Stillerin Vazgeçilmezlerinden AHŞAPLAR

Ahşap aksesuarlar mekanlara doğallığı ve sıcaklığı taşır. Çok farklı renk tonlarına sahip olması, küçük ayrıntıları bile barındırabilmesi ve farklı aksesuarlarda kullanılabilmesi ahşabı, hem çağdaş ve hem klasik stillerin vazgeçilmez unsurlarından biri haline getirmektedir.

Metal AksesuarlarSade ve Etkileyicilikleriyle Ön Plana Çıkıyor

Metal, kullanımı son zamanlarda çok yaygınlaşan bir malzemedir. Özellikle mat, paslanmaz çelik veya alüminyum aksesuarlar çok farklı bir ambiyans yaratır. Sade ve etkileyicidirler.

Aksesuarlarınızı Yerleştirirken ve Aydınlatırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aksesuarları evin her yerinde kullanmanız mümkün. İsterseniz banyoda; isterseniz oturma odasında… Kişisel beğenileri bazen de yaşanmış anıları yansıtan aksesuarları yerleştirirken özen göstermelisiniz. Birbirleriyle ilişkileri olanları bir arada tutmaya çalışın.

Bir aksesuara dikkat çekmek için onu cam ya da pleksi bir rafın üzerine yerleştirebilirsiniz. Raf alttan aydınlatıldığında gösterilmek istenen objeye dikkat çekmek de kolaylaşacaktır. Eğer mekandaki aksesuarlar alçak bir sehpa üzerinde duruyorlarsa, bu sefer aydınlatmayı aksesuarın yanına yerleştirdiğiniz bir aydınlatma armatürü ile yukarıdan yapmak doğru olacaktır. Bu şekilde basit görünen bir obje bile daha dekoratif bir görünüm kazanabilir.

Ev Dekorasyonlarının Tamamlayıcılarından Yastıklar Nasıl Doğru Kullanılır?

Farklı büyüklükte ve farklı kumaşlardan yastıklar evinizin pek çok mekanı için şık bir aksesuar alternatifidir. Yastıklarda kullanılan kumaşın rengini ve büyüklüğünü kullanıldıkları alandaki genel dekorasyon eğilimi belirleyecektir. Zaman zaman kullanacağınız kılıflar sayesinde sürekli aynı yastıkları kullanıyormuş hissine de kapılmazsınız. İsterseniz yastıkların uçlarını püskül ya da renkli taşlardan oluşan süslemelerle zenginleştirebilirsiniz.

Mis Gibi Mumlar Evinizin Cazibesini Artırır

Büyüklükleri ve renkleri değişen mumlarla, isterseniz oldukları gibi ya da cam fanusların içinde içinde mekanları süsleyebilirsiniz. Kokulu mumlar bulundukları mekana yaydıkları hoş koku ile de caziptir.

Kişisel Hatıralarınızı Nasıl Yerleştirebilirsiniz?

Kimisini özlemle, kimisini neşeyle anımsadığınız hatıralarınızı saklayan fotoğraf çerçeveleri bazen bir dresuarın üzerinde, bazen duvardaki nişlerin içinde şık bir aksesuar görevi üstlenir.


Çıktığınız seyahatlerinizden topladığınız hatıra eşyalar da yine sergilenmeye değer eşyalardır ve kutuların içinde hapsolmalarındansa aksesuar olarak değerlendirilmeleri daha doğrudur.

Sevgiyle Kalın,

İşte sizin için seçtiğim ev aksesuarları...

Konular :