SEYİR DEFTERİ - FİKRET YILDIRICİ

Erkeklerin 25 Evrensel Gerçeği!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 24.08.2014

Erkeklerin 25 Evrensel Gercegi

İlişki Doktoru Bob Grant politik olmayı bir kenara bırakıp, erkekler hakkında 25 evrensel gerçeği paylaşmış, ben tümünü okudum ama yetersiz gördüm. İşte size benim "erkeklerin aklından geçen yirmi beş evrensel gerçek" analizim. Kıyaslayın bakalım kimin ki doğru.

1. Doğru olmasa da "Beynimizin % 10'nu kullanıyorsunuz" diye bir mit vardır. Erkekler bu yüzdenin % 50’sini seks için kullanırlar. Geri kalan %50’si ise iş, sosyalleşme, aile ve spor için kullanılır, bir de boş kullanılan bir yüzde vardır ki cevabını on sekizinci maddede bulabilirsiniz.

2. Kadınlarla kavga etmeyi hiç sevmezler, çünkü kelimelerle yapılan tüm savaşı kaybedeceklerini bilirler.

3. Kadınların saçı konusunda herhangi bir fikirleri yoktur. Kadınların bu konudaki takıntılarını iyi bildiklerinden, bu konuda zevklerini geliştirmemeyi tercih ederler. Saçınızın rengi, boyu ne olursa olsun, çok beğenirler.

4. Aslında sadece saç değil, kıyafet, makyaj hiçbir konuda; "Nasıl, güzel olmuş mu?" diye sormayın. Bu sorudan nefret ederler, strese girerler ve cevap vermeleri gerekirse "Çok yakışmış tatlım" diye cevap verirler ama çoğunlukla da yüz mimiklerinden gerçek düşüncelerini göstermekten de kurtulamazlar ve kavgaların en büyüğüne hazırlıksız yakalanırlar.

5. Gözlerimiz başka kadınlara, aramız iyiyken de, kötüyken de kayar çünkü biz erkeklerde "algıda seçicilik" hastalığı vardır, elimizde olmadan bakarız. Önemli olan erkeğinizin bir kere bakması değil, ikinci kez bakmasıdır. İkinci kez baktığında gerekli cezayı veriniz.

Erkeklerin 25 Evrensel Gercegi

6. Erkekler kadınlarını mutlu etmeyi çok severler ancak hataları kendi mutlu olduklarından kadınlarında mutlu olacaklarını sanmalarıdır.

7. Üzgün olduklarında, sizinde olmanızı isterler, eğer olmazsanız dördüncü madde kapsamındaki soruları aleyhinize siz sormadan cevaplamaya başlarlar.

8. Detaydan hiç anlamazlar. Unutmayın karşınızdaki kadın değil erkek. Bu yüzden iki mod geliştirmeniz gerekir: Kadın modu, erkek modu. Erkeklerde ise, bu mod anlayacağınız gibi tektir, erkek modu. Kadınlarda da aynı modu kullanırlar.

9. Giyim tarzlarında diğer erkeklere bakıp etkilenen oranı çok yüksek değildir, genelde kadınlara göre giyim tarzını seçerler. Bir kadın erkeğinin giyim tarzını zaten belirlemelidir yoksa bu uyumsuzluktan yine kadın mutsuz olur, erkek bu durumu kavrayamaz.

10. En büyük kompleksleri cinsellikle ilgilidir ancak bunu anlayamazsınız saklarlar, saklayamadıkları saçlarıdır. Saçlarının dökülmesinden hiç hoşlanmazlar. Bu uğurda sizin yalvarıp da yaptıramadığınız her şeyi yapmaya hazırdırlar. Kadınlarla estetik tüm operasyonlarda dalga geçerler ama konu kendilerini saçı olunca akan sular durur. Sonuçta, saçlarını kaybettiklerinde ise "kel halinle daha seksinin" yalanına sarılırlar ve mutlu olurlar.

Erkeklerin 25 Evrensel Gercegi

11. Ne kadar çaresiz kalsalar da bir kadından akıl almak, yardım almak işlerine gelmez; yine hemcinslerinden yardım isterler. Bunun birkaç nedeni vardır: Kadın sıkıştığında bu zayıflığı daha sonra yüzüne vurur korkusu, bir diğeri de liderlik koltuğunu kaybetme korkusu.

12. İlk buluşmada yatma fantezisini hep kurarlar, eğer yatmazsan senden iyisi yok eğer yatarsan senden kötüsü yok. Bu durum dünyada bir insanın hedefini gerçekleştirip, gerçekleştirdikten sonra hedefini küçümsemesi saçmalığının en büyük örneğidir. Yani yüz metrede şampiyon olup, çok kolay birinci geldim, bu kupayı almayı ret ediyorum, bu kupa artık kirlidir demek gibi bir şey herhalde bu durum.

13. Erkeklerin egosu tüm canlılardan daha yüksektir. Bu yüzden eğer ona saygı göstermez, yaptığı yanlışları göz göre göre eleştirirseniz, bu ilişki bitmiş demektir.

14. Güven duygusu erkek olsun, kadın olsun en büyük ihtiyaçlarımızdandır. Bu duygu çocukluğumuzda gelişen ve tüm yaşantımızı etkileyen en büyük unsurdur. Kadın, güven duygusunu erkeğinde arar, erkek ise en sevdiği kadın yerine yine hemcinslerinde veya eşlerini aldattıkları kadınlarda arar. Eşlerinde ayrılıp, ikinci kadınlarda evlendikleri ilk gün bu güven yine başka yerlerde aranır.

15. Ses tonu erkekler için önemlidir. Nasıl başaracaksınız bilmem ama yumuşak ses tonunu en fazla sevgi ve duygusal tonunda kullanma şansı tanırlar. Bir desibel bir ses yükselişi tehlikeli durumlar yaratabilir.

16. Komplimanları çok severler. Bu durum kronik bir hastalık için aldığınız ilaçlar gibidir. İlaç kesildiğinde yan etkileri sizi bozar.

17. Çift olarak bir ortama girildiğinde nasıl olacaksa, tüm gözler hem eşimin üzerinde olsun, hem de olmasın, adamın gözünü oyarım, mantığı işler. Hele sen birine bakarsan aynı uygulamayı sana yaparım.

18. Erkeklere "Sevgilim şu an ne düşünüyorsun?" sorusunu asla sormayın çünkü erkekler hiç düşünmeden saatlerini geçirebildikleri zamanlar vardır. Sorunun cevabı "Hiç " olduğunda doğru söylediklerine inanın. Bir de birinci madde varken zaten %50 ne düşündüklerini bilmeniz gerekir.

19. Söyledikleri her şeyi yapacaklarına inanmayın; çünkü bazıları yapamayıp hayal ettikleri olabilir. Bunu da yüzüne vurmayın, çok bozulurlar.

20. Eski kız arkadaşları ile ilgili birkaç zorlama ile çok kolay bilgiler alırsınız; çünkü erkekler kadınlarını anlatmaya bayılırlar ancak siz siz olun eski erkek arkadaşlarınızdan bahsetmeyin.

21. Onlar konuşurken bölmeyin, bir gazeteci gibi not alın konuşma bitince sorun çünkü bölerseniz bir daha toparlaması zor olur.

22. Modada yardımcı olun dedim ama giyindikten sonra bırakın öyle kalsın eğer itiraz ederseniz büyük bir kavgaya hazır olun. Çünkü bir erkek aynı gün kıyafet değiştirmez. Hatta aralarında bir haftada aynı kıyafet rekorunu kırana da rastlayabilirsiniz.

23. Centilmenliği görerek öğrenirler o yüzden görsel bir centilmenlik bilgileri vardır yani içgüdüsel değildir. İç güdülerinde ise kabalık söz konusu olduğundan sürekli bir centilmenlik beklentisine girmeyiniz.

24. Tuhaf düşünceleri çocuklarından beri kendilerinde mevcuttur yaşı kaç olursa olsun karşınıza bu tuhaf düşünceler çıkabilir şoka girmeyin bir süre bekleyin geçer.

25. Aldatma konusunda bu kadar uzman olan erkek toplumu aldatılmayı kaldıramaz.

Sevgilerimle,

Fikret Yıldırıcı

Yazar

Konular :