SEYİR DEFTERİ - FİKRET YILDIRICİ

Kızlar Kontrolü Ele Alın Yoksa…

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 20.07.2014

Kizlar Kontrolu Ele Alin Yoksa

“Meksika’nın güneyinde küçük bir sahil kasabasının belediye başkanı timsahla evlendi.” Haberini duyar duymaz ben de bekarlığıma son verip, bir timsah ile evlenebilir miyim, evlenemem mi? diye düşünmeye başladım.

Tam timsahla evlenmeye karar vermiştim ki, bugün de duş başlığı (!) ile sevgili olan adamı okudum… Kafam tamamen karıştı, ben gönlüme göre bir hatun kişi ararken, etrafımda neleri kaçırıyormuşum.

Televizyon, evet neden olmasın, böyle renkli bir kişiliği nereden bulacağım, üstelik canım sıkıldığında fişini de çekebilirim. Görüntü istemiyorsam radyo da olabilir.

Başım ağrımıyor, her gün yatabilirim diyen birini mi arıyorsunuz, yatağınız sizin için biçilmiş kaftan, yastıkta metresiniz olur.

Arabam ile her gün sabahtan, akşama kucak, kucağa "of bu çok sıkıcı", araba olmaz, üstelik, dünyanın en pahalı benzinini istiyor, aşağısı olmazmış hanımefendiye.

Buzdolabı; "soğuk nevale", fırın "bu sıcakta çekilmez, bulaşık makinesi "evet hamarat ama kirli işlerle uğraşıyor", çamaşır makinesi de aynı.

Perdeler; "dekolte sorunu var, adamı katil eder", halılar "ezik karakter, devamlı üzerine bas hoşuna gidiyor."

Elbise dolabı; "hemen aldatır, öyle ya habersiz eve geldin, adam zaten otomatik saklanmış vaziyette", ayakkabı dolabı "bin şişe parfüm sıksam koku sorununu gideremeyiz…"

Adam neden duş başlığı seçmiş acaba, bu kadar sulu kadını kim sever. Neyse eşyaları bırakalım timsaha geçelim. Sevgilisi tarafından yenilmeyi kim ister yahuuu. Ben olsam zararsız bir hayvan seçerdim. Örneğin tavuk. Düşünsenize sabah bakkala yumurta almaya gitme sıkıntınız kalmazdı… Timsahın da yumurtası var ama kolaysa ye bakalım.

Kızlar!! Bu erkeklere ne yaptınız böyle adamlar yoldan çıkmadan kontrolü ele alın, adamları diğer kadınlara kaptırıyordunuz, bari araya eşya, börtü böcek sokmayın.

Sevgilerimle,

Fikret Yıldırıcı

Yazar

Konular :