SEYİR DEFTERİ - FİKRET YILDIRICİ

Meryem Tükenmemiş Tüketilmiş!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 26.08.2013

Meryem Tükenmemiş Tüketilmiş

Ayşe Arman’ın Meryem Uzerli ile yaptığı röportajı okuduğumda teşhisi koydum: Can Ateş tamamen tükenmişlik (insanlık, erkeklik vb değerlerden), Meryem de tüketilmişlik sendromu yaşıyor.

Peki, durumu hep beraber analiz edelim, “Neden tükenmişlik sendromu yaşıyoruz?”

Soruyu genel olarak soruyorum, çünkü az da olsa -teşhis konacak kadar ilerlememiş olsa da- bunu hepimiz zaman zaman yaşıyoruz. Bazılarımız bunu çözüyor, bazılarımız çözemiyor.

Mesleğim psikoloji değil, o yüzden burada bir şeyler yazıp sizleri yanlış yönlendirmek istemem bu yüzden biz işin eğlencesine bakalım.

Tükenmiş bir çalışan: “Beni kimse taktir etmiyor, zam vermiyor, Merve’den fazla çalışıyorum o benden çok para alıyor. Genel müdür oldum ama hala emir eri gibiyiz. İş uzak, trafik var, iş yakın, şehir uzak…” daha davam edebilirim ama burada keselim.

Tükenmemiş bir çalışan: “Emekli olunca devlet baba yatsan da para veriyor.”

Çıkarılacak sonuç: Çalışırken tükenirsin ya kabul eder işi seversin her sabah işe başladığında pillerini dün hiçbir şey yaşamamış gibi yeniden şarj edersin ya da olduğundan daha hızlı tükenirsin. Emekliği iyi gibi algıladık ama bence daha kötü çünkü vücudun da tükenip bu dünyadan göçmeni bekler, hiç olmazsa çalışırken patron işlerin aksamaması adına hiç hastalanmaman ve hep sağlam kalmaniçin dua eder.

Tükenmiş bir eş: “Beni artık beğenmiyor, başkalarına bakıyor, özel günlerimizi unutuyor, arkadaşlarımla buluşmama izin vermiyor, başkasının eşini övüyor beni yerden yere vuruyor, çocuklarla ilgilenmiyor bütün sorumluk bende, varsa yoksa ailesi, saçımı onun için süpürge ettim, dır dır dır…”

Tükenmemiş bir eş: Bulunamadı!

Çıkarılacak sonuç: Bir bardakta su ne kadar azsa o kadar çabuk tükenir. Bardağınızı sonuna kadar dolu tutun, boşaldıkça yenisi ekleyin. Daha çok hobi, daha çok gezi, daha çok sanat, daha çok hayat…

Gelelim tekrar Can Ateş’e çünkü hırsımı hala alamadım adamdan. Onunla çıkacak kızlar için birinci tavsiyemiz google bir göz atmaları bakın Meryem bakmamış başına neler gelmiş. Yenilen bilgilerde Meryem ile olan ilişkisinin detaylarını görebilirsiniz. Meryem Uzerli için google'a giren erkekler ise onun bu güzel saflığını görüp adımlarını ona göre atarlar diye düşünüyorum.

Meryem gibi saf olmayalım ama onun kadar temiz ve duygu yüklü olalım bir şey kaybetmeyiz...

Sevgilerimle,

Konular :