SAÇ BAKIM VE MODELLERİ

Parlak Saçlar İçin Ev Yapımı Serum Tarifleri

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 30.08.2016

Parlak Saçlar İçin Ev Yapımı Serumu Tarifi

Donuk ve cansız saçları canlandırmanın şimdi tam zamanı! Ev yapımı doğal saç serumu ile saçlarınızı eski ipeksi parlaklığına ve yumuşaklığına kavuşturabilirsiniz.

Tatil sonrasında saçların da tıpkı cilt gibi özel bir bakıma ihtiyacı olur. Bunun için akıllı saç bakım önerilerimize devam ediyoruz.

Saçlarınıza söz geçirmeniz için birkaç basit serum tarifi sizi anında pırıl pırıl saçlarala kavuşturabilir. Sizin için araştırık, günlük saç dertlerine karşı saç tiplerine göre dört dörtlük çözümler bulduk. Bunları deneyebilirsiniz.

İşte, tatilde güneş, su ve rüzgarın etkisiyle kuruyan, yıpranan saçları eski canlılığına kavuşturmanın yolları…

Tüm Saç Tipleri İçin Canlandırıcı Saç Serumu

Malzemeler:

• 4 yemek kaşığı avokado yağı

• 2 yemek kaşığı jojoba yağı

• 2 yemek kaşığı badem yağı

• 2 yemek kaşığı argan yağı

• 2 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı

Nasıl Hazırlanır?

Küçük cam bir kaseye tüm malzemeleri belirtilen miktarlarda dökün. Bir tahta kaşıkla iyice karıştırın. Ev yapımı doğal saç serumunuz hazır!

Nasıl Saklamalı?

Dilerseniz geri kalanını küçük kapaklı cam bir kavanoza koyarak banyo dolabınızda muhafaza edebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

Saçlarınızı yıkamadan önce bu serumu uygulayın. Saç diplerine masaj yaparak uçlara kadar serumu sürün. 30 dakika bekletin. Ardından soğuk suyla saçlarınızı iyice durulayın. Daha sonra saçlarınızı şampuanlayın.

Eğer saçlarınız çok yıpranmışsa haftada 2 kere uygulabilirsiniz. Normalde tüm serum uygulamalarını haftada bir kere uygulamanız yeterli olur.

Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar Doğal Saç Serumu

Kıvırcık ve dalgalı saçların elektriklenmesini önleyen, koruyan, doğal bakımını yapan harika bir ev yapımı saç bakım serumu tarifi.

Malzemeler:

• 2 yemek kaşığı jojoba yağı

• 5 damla nane yağı

Nasıl Hazırlanır?

Cam bir kasede her iki malzemeyi iyice karıştırın. Saç serumunuz hazır!

Nasıl Uygulanır?

Bu maskeyi hafif nemli saça uygulayın. 30 dakika bekletin. Soğuk su ile saçlarınızı durulayın. Ardından saçlarınızı şampuanlayın.

Cansız Saçlar İçin Ev Yapımı Serum

Düz Saçlar İçin Ev Yapımı Saç Serumu

Malzemeler:

• 2 yemek kaşığı zeytinyağı

• 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

• 2 yemek kaşığı jojoba yağı

Nasıl hazırlanır?

Düz saçlardaki dalgalanmayı, elektriklenmeyi önleyen mükemmel bir saç serumu tarifi.

Cam bir kaseye tüm malzemeyi belirtilen miktarlarda koyun. İyice karıştırın. Karışımı hafifçe ısıtabilirsiniz. Ardından saçlarınızı uygulayın. Kökten uca saçlarınızı besleyen harika bir saç serumu.

Parmaklarınızla saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 15-20 dakika saçlarınızda saçlarınızda bekletmeniz yeterli. Daha sonra önce bol suyla saçlarınızı durulayın; ardından yumuşak bir şampuanla saçlarınızı yıkayın.

Kuru Saçlar İçin Ev Yapımı Saç Serumu

Malzemeler:

• 4 yemek kaşığı hint yağı

• 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Nasıl Hazırlanır?

Yapmanız gereken tek şey, cam bir kaseye iki malzemeyi birleştirip karıştırmak. Hepsi bu kadar. Saçlarınıza masaj yaparak dipten uçlara kadar sürün. 30 dakika bekletin. Ardından soğuk suyla durulayın. Son olarak saçlarınızı şampuanlayın.

İçindeki doğal yağlar saçınızı nemlendirir, kuruluğunu tedavi eder. Pürüzsüz, ışıltılı saçlar için harika bir saç serumu.

Konular :