EDİTÖRÜN KALEMİNDEN

Eğlenmek İsteyenlere "Patron Mutlu Son İstiyor" Diyorum

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 03.01.2014

Eglenmek Isteyenlere Patron Mutlu Son Istiyor Diyorum

Yeni yılın ilkyazısını yazmak bugüne kısmetmiş. 2014’ten neler neleeeerrrrrr istemiyorum ki iyisi mi isteklerimi bir kenara bırakıp dileklerime geçeyim. Öncelikle herkese sağlık, sonrasında mutluluk, daha sonrasında hayatın tadını çıkartmaya yetecek kadar para, kalp çarpıntısının o tatlı heyecanını yaşamamışlara aşk, “bunca zamandır çalışıyorum hala terfi edemedim” diyenlere de başarılı bir kariyer diliyorum. Ve deee tabi ülkemizin bu kaos ortamından bir an önce kurtulmasını diliyor ve istiyorum. Bugünlerde ayakkabı kutularıyla yatıp, içinde ne olduğu merakkonusu olantır kriziylekalkıyoruz! Her güne yeni bir olayla, şaşkınlıkla ve biraz da kızgınlıkla giriyoruz. Sonumuz hayrola…

2014'e, yepyeni bir hepimizaileyiz.com’la girmenin mutluluğunu yaşıyorum tabi; sizlerden gelen e-mailler için de çok teşekkür ederim, beğenileriniz beni çok ama çok mutlu etti. Sürprizlerimiz tabi ki bununla sınırlı değil. Bizi takip etmeye devam edin diyorum.

Yılın ilk sinema filmi bizim için “Patron Mutlu Son Ol İstiyor” oldu. Gerçekten de ailecek keyifle izlenebilecek bir yapım. Soğuk kış günlerinde, sıcacık bir duygusal komedi. Kapadokya’nın o mistik, egzotik dokusunun içinde tatlı bir aşk öyküsüne tanık oluyorsunuz. Görüntüleriyle, oyuncularının doğallığıyla, senaryosunun güzelliğiyle her karesini büyük bir keyifle izlediğim filmde en çok ilgimi çeken tıpkı birçok izleyici gibi benim de "Patron İsfendiyar Abi" oldu. Karakter fazlasıyla karikatürize, fazlasıyla şahsına münhasır, fazlasıyla komik.Oyunculuğu değme oyunculara taş çıkaracak cinsten. Detaylarından bahsetmek istemiyorum, filmin heyecanı kaçmasın öyle değil mi. Gidin ve görün. Peki ama gerçekte böyle patron modeli var mı canım diyenlere cevabımdır: Oluyor vallahi, hem de daha da abartılısı. Bir ara, -fi zamanında desek daha doğru olur- radyolarda haber okuduğum vakitlerde, tıpkısının aynısı olmasa da İsfendiyar abilere çok denk gelmişliğim oldu. Epey şaşırmıştım o yıllarda böyle karikatürize tiplerin medya dünyasındaki patronluğuna. Filmin senaristi Yılmaz Erdoğan’ın da dikkatini çekmiş olacak ki karakteri mükemmel şekilde kaleme almış.

Eglenmek Isteyenlere Patron Mutlu Son Istiyor Diyorum

Patron İsfendiyar abinin kim olduğunu merak ettiğimden jenerikte dikkatle ismini aradım. Adı Ferruh Yenidoğan. Oyuncu olduğundan bir an bile şüphe etmediğim Ferruh Yenidoğan’ın daha önce nerelerde oynadığını merak ettiğimden internette şöyle bir araştırma yaptım. Sonuç oldukça şaşırtıcıydı. Hayatının ilk kamera önü deneyimini yaşadığını öğrendiğim Ferruh Yenidoğan’ın hikayesi de bir hayli ilginç. Aslında Ferruh Yenidoğan oyuncu olarak değil sponsor olarak BKM yapımın kapısını çalıyor. Gerçekte Kapadokya'da beyaz eşya dükkanı bulunan Yenidoğan, kendini bir anda “Patron Mutlu Son İstiyor” filminin setinde buluyor.

Eglenmek Isteyenlere Patron Mutlu Son Istiyor Diyorum

“Mutlu son ile biten bir film senaryosu” siparişi veren patron için oyuncu adayı çokmuş. Ancak Ferruh Yenidoğan sete elinde tatlılarla gelip tüm ekibin hayranlığını kazanınca, rol tereddütsüz ona teklif ediliyor.

Eglenmek Isteyenlere Patron Mutlu Son Istiyor Diyorum

Filmde en az diğer oyunculular kadar dikkat çeken ve"filme gel, beni izle diyen görüntüsüyle" afişte "Patron İsfendiyar Abi"nin de fotoğrafı olsaydı ne iyi olurdu...

Herkesin merak ettiği Ferruh Yenidoğan ve filmekibi3 Ocak Cuma akşamı (yani bugün) ilk kez Beyaz Show'a konuk olacak, kaçırmayın derim!

....

Bir Gün Sonra....

Birçokları gibi ben de yanıldım; bayağı da şaşırdım. Bizim "Patron İsfendiyar" meğer oyuncu Tolga Çevik'miş. Ekip oyuncuları dahil, basını bile atlatıp kandırmışlar. Fakat doğru tespitlerimin olduğunugöz ardı edemeyeceğim. Oyunculuktaki başarısında pek de haksız değilmişim hani (ciddi yiğit tesellisi)... Neyse takdire şayandı, gerisi boş, haftasonu için keyifli bir film, gidin ve izleyin derim.

Konular :