EDİTÖRÜN KALEMİNDEN

Yeni Haftaya Merhaba!

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 21.11.2010

Hepimizaileyiz olarak ağustos ayından beri sizlerle beraberiz. Bu süreçte sitemizin hem fiziki yapısında hem de içeriğinde ciddi değişiklikler oldu; olmaya da devam edecek. Bu değişiklikler beraberinde gelişimi de sağladı bizler için. Üye sayımızın kısa sürede 300’e yaklaşması bunun en güzel örneği. İlgisini ve desteğini eksik etmeyen herkese teşekkür etmek istiyorum.

Yeni Haftaya Merhaba

İnsanın kendi kanatlarıyla uçmayı seçtiğinde yalnız olmadığını görmesi çok güzel… Yanımda çok güzel bir ekibim, bizleri destekleyen siz değerli dostlarım ve ailemizin yeni üyeleri var… Bunlar bizim gücümüze güç katıyor…

Yeni haftaya girerken hepimizaileyiz’e de siz anne babaları ilgilendiren pek çok yeni konu eklendi. Kimi anne babalar, cinsellik konulardan hiç söz etmez; bu yaklaşım çocuğa bu konudaki merakını bastırması gerektiği izlenimini verir çoğu kez. Çocuğumuzun cevaplamak için hazırlıksız olduğumuz anlarda sorduğu bu sorular karşısında: "Bu konuyu nasıl açıklayacağımı bilemiyorum.", "Acele etmeye gerek yok, nasıl olsa öğrenir.", "Bunu anlatırken hangi kelimeleri kullanmam gerektiğini bilmiyorum" deriz. Oysa geçiştirilen bu sorular, çocuklarımızın bu soruların cevaplarını yanlış yollardan öğrenmesine sebep olabiliyor kimi zaman. Çocukların cinsellikle ilgili sordukları sorulara doğru cevaplar verebilmek için “Özel Haber” bölümümüzdeki haberimizi okumanızı tavsiye ederim.

Aile ve Evlilik Terapisti Psikolog Dr. Davut İbrahimoğlu’nun “Boşanmanın Çocuklar Üzerindeki Etkileri” başlıklı makalesinde ise bu hassas süreçte olan ailelere yol gösterici bilgiler yer alıyor. Dr. İbrahimoğlu’nun makalesini “Uzman Gözüyle” bölümümüzde görebilirsiniz.

Çocuğunuz çok mu utangaç? Sebeplerini öğrenmek ve çocuğunuza yol göstermek istiyorsanız Prof. Dr. Abide Güngör Aytar’ın “Utangaç çocuklarla nasıl iletişim kurulmalı?” başlıklı makalesini okuyabilirsiniz.

Uzun bayram tatilinden sonra yeni işgünü ve okul koşuşturması bekliyor birçoğumuzu… Pazartesi sendromundan uzak, mutlu haftalar diliyorum herkese…

Konular :