EYLEMLE HER TELDEN

Eğer Anneysen Molan Yoktur

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 12.01.2012

Eğer Anneysen Molan Yoktur

Eğer anneysen, kendini ihmal edemezsin. Edersen, sonuçları böyle benim gibi başucu dersleri olur. Ama ihmal benim suçumdur. Bu suçun bedeli olarak,1-2 günlüğüne anneliği rafa kaldıramazsın. Diyelim ki kaldırdım ve eşim bana yardım etti. "Poyraz’ı okula bırakırım, sen uyu” dedi.

Ben de uyudum. (Tabi ilk önce oğlumun kahvaltısını yaptırıp, babasının giydireceği kıyafetleri hazırladıktan sonra…) Yatakta fazladangeçirdiğim 3-4 saat bir önceki günün yorgunluğunu atmamaya yetti de arttı bile.Buraya kadar her şey normal.

Servisten inen kızımı karşıladıktan sonra, sıra geldi oğlumu almaya. Sevinçle merdivenlerden inen bir yandan da "PEPPPE PEPPE" diye bağıran oğlum göründü.

BURAYA KADAR DA HER ŞEY NORMAL...

Oğlum merdivenlerden indikçe ve ben onu daha belirgin görmeye başladıkça, dikkatimi bir şey çekti. ODA NE!

Gribin ve günün yorgunluğundan, gece dolabından rastgele seçerekgiydirdiğim pijamalarla banayaklaşıyor güzel oğlum. Sebebini öğretmenine sorduğumda aldığım cevabı tahmin edersiniz: ”OĞLUNUZ BUGÜN OKULA BÖYLE GELDİ!”

Utansam mı, eşime kızsam mı, hayıflansam mı, gülüp espri mi yapsam karar veremeden sadece tüm duygu ve düşüncelerimi “peki” sözcüğünün içine saklayıp, ayrıldım.

Sebebini eşime sorunca aldığım cevap: “Ben onu tamamen unutmuşum!”

Tamamen mi? Unuttun mu? İşte bu cümleyi sadece ve sadece babalardan duyarsınız. Çünkü anne unutmaz. Çünkü anne 24 saat çocuğunu düşünür. Ama bazen benim gibi hasta olsanız bile, siz siz olun anneliği rafa kaldırmayın. Yoksa her gün binbir özenle okula gönderdiğiniz çocuklarınız, bir günpijamayla sizi karşılayabilir...Ve temiz ve şıklık ilkeniz aleyhinize çalışabilir:)

NOT:Bu arada oğlumun üzerindeki pijama takımı, adı "takım" olan aslındagörüntüsünden eser kalmayan, yıkanmaktan rengi ağarmış, siyah desem siyah değil, mor desem hiç değil, çocuğumu hasta yatağından kalkmış gibi gösteren birşeydi. Şimdi o pijama takımına ne mi oldu? Kendilerini hemen o dakikada ebediyete uğurladım!

Konular :