EYLEMLE HER TELDEN

Sezonun İddialı Oyunu "Aktör Kean"

Hepimiz Aileyiz Kurumsal Icon hepimizaileyiz.com.tr
Yayın : 04.10.2013

Sezonun İddialı Oyunu Aktör Kean

Bu oyunda emeği geçen herkes ödüllü, herkes bir, herkes çırak, herkes usta…

Eraslan Sağlam İBB Şehir Tiyatroları’nın ödüllü oyuncusu ve Tiyatro Tatavla’nın ilk oyunu olan “AKTÖR KEAN”ı ödülünü hak edercesine omuzlayıp, ilk dakikadan itibaren seyircide merak, beğeni duygusunu en yüksek seviyeye çıkarıyor.

“AKTÖR KEAN” oyununun başarılı bir şekilde sahnelenmesi hiç şaşırtıcı bir sonuç değil. Yönetmenliğini üstlenen oyuncu ve seslendirme sanatçısı Tolga Yeter oyunculuk duygusunu yönetmenliğine katarak empati yeteneğini en iyi şekilde sahneye koyuyor.

Raymund FitzSimons’ın ünlü oyunu “Aktör Kean”ı çeviri dalında ödül kazanmış olan Sevgi Sağlam’ın kaleminden Türkçeye çevriliyor.

Oyun, İngiliz sahnesinin hükümdarı haline gelen, taşkınlıkları İngiltere'de olduğu kadar Amerika'da da dillere destan olan, büyük romantik oyuncuların birincisi, Shakespeare'in eşsiz yorumcusu Edmund Kean'in yaşamını anlatıyor.

Oyunun tek kişilik dev kadrosu Eraslan Sağlam, sahnede Kean oluyor ve bizi deta 16. Yüzyıl’a götürüyor ve Shakespeare kokan “AKTÖR KEAN” oyunu evrenselliğiyle seyircilerde iz bırakıyor.

Sezonun İddialı Oyunu Aktör Kean

Güldürüsüyle komedi, hüznüyle trajediyi yaşatan “AKTÖR KEAN” bir tiyatro oyununda yaşanması gereken hangi duygu varsa hepsini seyirciye yaşatıyor.

Tiyatro Tatavla her Salı, Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi’nde tiyatro severlerle buluşup birçok kişide “bir oyundan beklentiler” kavramında bulunan tüm şıklara yanıt vereceğe benziyor. Şimdiden iyi seyirler, sanatla kalın…

Konular :